Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Zopakuje Petr Vakoč v Polsku úspěchy z roku 2014?

V sobotu startuje týdenní etapový závod Tour de Pologne - Okolo Polska. Představí se na něm poprvé od vyloučení z Tour de France i Peter Sagan. Z našich borců jede Polsko i Petr Vakoč, který zde zářil v roce 2014. Za CCC pak trojice Hirt, Schlegel i Sisr.

28.07.2017 / 7:18

Petr Vakoč ve žlutém na Tour de Pologne 2014

Okolo Polska startuje v sobotu etapou v Krakově. Následuje etapa do Katowic s profilem pro klasikáře či únik menší skupiny. Třetí etapa Sczyrku má opět náročnější profil s kopcem v závěru, etapa jak šitá na míru Saganovi. Čtvrtá etapa do Zabrze má 224 km a pro české diváky je nejblíže českým hranicím, peloton pojede kousek od Bohumína. Měla by končit sprintem pelotonu. Pátá etapa do Rzésowa má jen 130 km, ale opět náročnější klasikářský profil. Předposlední etapa by již měla mluvit do celkového pořadí, končí v Zakopanem, ve výšce 864 m. I poslední den bude bojem o žlutý dres, celkem sedm kategorizovaných stoupání na 132 km a cíl v Tatrzanske Bukowině.

Peter Sagan na Tour de Pologne 2011.

Letošní ročník Tour de Pologne přilákal do Polska opravdu velká jména. Jako přípravu na Vueltu zvolili Polsko Vincenzo Nibali, Ilnur Zakharin nebo Domenico Pozzovivo. Bora Hansgrohe si chce s Peterem Saganem a Rafalem Majkou napravit dojem z Tour de France. Quick Step jede s Bobem Jungelsem a naším Petrem Vakočem, který si bude chtít vzpomenout na rok 2014 a senzační únik do Varšavy, po kterém držel žlutý dres až do předposlední etapy a sebral mu ho až v Tatrách Majka, pozdější vítěz. Mezi další favority na celkové vítězství by mohli patřit třeba Špilak, Adam Yates, Poels, van Garderen, Hermans, Costa nebo Kelderman. 

Majka, vítěz Polska z roku 2014.

Poslední dvě etapy by mohy sedět i Janu Hirtovi, 12. muži Giro d´Italia, který pojede v dresu domácího CCC Sprandi Polkowice s krajany Michalem Schleglem i Františkem Sisrem. Ve sprinterských dojezdech budou konkurenty Petera Sagana, kterému by měl rozjíždět spurty krajan Erik Baška hlavně Caleb Ewan, který Sagana porážel na domácím Tour Down Under, Danny van Poppel, Kristian Sbaragli a Sacha Modolo. Na klasikářské dojezdy tady budou ještě Terpstra, Debusschere, Rosa, Slagter, už zmiňovaný Vakoč, Breschel nebo třeba Rojas. 

 

Zdroj fotografie: http://www.tourdepologne.pl/en/