Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

V sobotu se jede baskická klasika San Sebastian

Šance pro klasikáře a také vrchaře, to je sobotní baskická klasika Okolo San Sebastianu. Loni vyhrál Baukke Mollema, kdo se bude radovat letos? Z našich jedou Kreuziger, Štybar a König.

26.07.2017 / 19:04

V sobotu startuje 37. ročník baskické klasiky

Na cyklisty čeká v Baskicku velmi náročných 231 kilometrů. Na trati bude osm kategorizovaných stoupání, poslední a hodně náročné asi 10 kilometrů před cílem. Loni vyhrál klasiku vrchař Baukke Mollema, druhý dojel Tony Gallopin a třetí Alejandro Valverde, který bude kvůli zloměninám a operacím po pádu v prologu na Tour de France pochopitelně chybět. Šance pro vrchaře se díky znáročnění trasy tak ještě zvyšují.

Profil klasiky San Sebastian

Kdo vyhrál kromě Mollemy San Sebastian v minulosti? 2015 Adam Yates, rok před tím loni třetí Valverde, před ním Gallopin, Luis Leon Sanchez, Gilbert, znovu borec z Astany a domácí Bask a už jsme v roce 2009, kdy klasiku opanoval náš Roman Kreuziger po diskvalifikaci Barreda. Roman pojede závod i letos v dresu Orica-Scott, stejně jako Zdeněk Štybar a po zranění Leopold König.
Kdo pojede na vítězství? Z klasikářů by měli mezi favority patřit Van Avermaet, Kwiatkowski, Gilbert, Alaphilippe, Ulissi či Gallopin. Z vrchařů či borců jezdících na celkové pořadí na GT pojedou Mollema, Dumoulin, S. Yates, Urán, S.L. Henao a Landa.