Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Závod za sluncem startuje v neděli

Po zrušených italských závodech Strade Bianche, Tirreno Adriatico a Milan San Remo je naděje, že se pojedou aspoň závody ve Francii. V neděli startuje Paris-Nice aneb závod za sluncem. Kdo bude slavit v cíli? Na startu jsou i naši Zdeněk Štybar a Roman Kreuziger.

06.03.2020 / 17:29

Paris-Nice 2019

 

Loni se radoval z triumfu Egan Bernal, který porazil druhého Naira Quintanu i třetího kolegu z Ineosu Kwiatkowského. V roce 2018 se radoval Marc Soler z Movistaru a před ním Sergio Henao, tehdy v dresu Team Sky.

Paris-Nice 2019

 

Letos čeká na borce opět osm etap. První a poslední klasikářská, druhá a třetí spurterská, čtvrtá je 15 km dlouhá individuální časovka a pět, šest opět kopcovité pro únik či klasikáře, sedm je vrchařský souboj na 16 km dlouhé kopci Valdeblore La Comaine. Profily etap najdete na webu závodu.

Profil_ITT

 

Jaké nás čekají souboje letos? Startovka bude oslabena, některé týmy (Mitchelton-Scott, Jumbo Visma, Astana, CCC, Movistar), kvůli koronaviru a Team Ineos kvůli tragickému úmrtí sportovního ředitele Nicolase Portala závod nepojedou. Organizátoři přizvali belgický tým Wanty Gobert a domácí BaB Vital Conept.

 

DQS_PN

 

V sestavě Deceunick Quick-Step je i Zdeněk Štybar, který byl donominován s Asgreenem a Jungelsem poté, co nemohli jet Strade Bianche. Hlavním triumfem DQS bude ale domácí Julian Alaphilippe. Ten je zatím letos spíše v pozadí, ale už by měl vylepšovat formu, před ardensými klasikami.

 

Paris-Nice 2019

 

Kdo bude bojovat o vavříny? Ve spurtech jsou tu Ackermann, S. Bennett, Ewan, Viviani, Peter Sagan, Matthews, Nizzolo, Bouhanni, Bauhaus, Bol, Degenkolb, Coquard, Barbier či Sarreau. V klasikářských dojezdech kromě Sagana, Matthewse, Degenkolba by se mohli prosadit borci DQS na čele s Alaphilippem.

 

NTT pro Paris-Nice

 

Dále je tu O. Naesen, Woods, Stuyven - vítěz Omloop Het Nieuwsblad, M. Pedersen, Politt, Benoot, Bettiol, Kreuziger, Peters, Gilbert, Van Marcke, Schachmann nebo Hirschi.

 

V časovce budou bojovat specialisté Küng, Lampaert, Campanearts, T. de Gendta, van Garderena s borci, kteří pojedou i na celkové Alaphilippem, Jungelsem, Schachmannem, Latourem, Nibalim či Pinotem. O celkové se pak tito jezdci poperou také s vrchaři Higuitou, N.Quintanou, Teunsem, Portem, Bardetem, Barguilem, Konradem, Pernsteinerem nebo Calmejanem.

STARTOVKA PARIS NICE

Zdroj fotografie: https://www.paris-nice.fr/en/