Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Závod Okolo Ománu startuje v úterý. Leopold König pojede za Sky proti Nibalimu

Další etapák na blízkém východě je na pořadu v Ománu. Šestý ročník šestietapového závodu přinese první souboj lídrů stájí v horách. Střetne se tak Nibali, König, Valverde, Rodriguez, Van Garderen, Costa a Majka.

16.02.2015 / 6:35

V Ománu vede jedna etapa na pořádný kopec.

Závod se jede v Ománu od 17. -  22. února. Letos čekají na cyklisty tři etapy, které budou soustem pro spurtery, jedna klasická horská etapa a dvě mírně zvlněné etapy, která by mohla sedět třeba Peteru Saganovi.

Chris Froome, který vyhrál poslední dva ročníky, letos závod v Ománu vynechává. Team Sky tak pojede poprvé na Leopolda Königa, který bude mít k ruce další letošní posilu Wouta Poelse. Ve čtvrté horské etapě si to rozdá rodák z Moravské Třebové s dalším hvězdami, kteří letos budou opanovat pořadí na Grand Tour. Loňský vítěz Tour de France, Vincenzo Nibali z Astany vyhlásil, že chce letos Omán vyhrát. Proti budou kromě Königa hlavně Majka z Tinkoff-Saxo, Valverde z Movistaru, Rodriguez z Katushe, Van Garderen z BMC, Costa z Lampre či Pinot z FDJ.

O spurterské vavříny budou ve zbývajících etapách bojovat hlavně Alexander Kristoff z Katushy, Peter Sagan z Tinkoff-Saxo, Nikias Arndt z Giant-Alpecin, Arnaud Démare z FDJ, Nacer Bouhanni z Cofidisu, Andrea Guardini z Astany, Tom Boonen z Ettix - Quick Step, José Joaquín Rojas z Movistaru, Sam Bennett z Bora-Argon 18, Matteo Pelucchi z IAM Cycling, Adam Blythe z Orica GreenEdge či Sacha Modolo z Lampre - Merida.

Kromě Leopodla Königa by se měl závodu v dresu Tinkoff-Saxlo zúčastnit také Roman Kreuzieger, která stále řeší s UCI a dopinkovými organizacemi svůj problém s biologickým pasem.

Ze slovenských borců je na startu kromě již zmiňovaného Petera Sagana na startu také Peter Velits z BMC Racing, který závod Okolo Ománu vyhrál v roce 2012.

Sestavy týmů na závodu Okolo Ománu

 

Profily etap závodu Okolo Ománu

Stage-1_Oman

Stage-2_Oman

 Stage-3_Oman

 Stage-4_Oman

 Stage-5_Oman

Stage-6_Oman

 

HR

Zdroj fotografie: http://www.tourofoman.om/