Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Vzhůru na Giro! Leopold König bude v Itálii spolulídrem Sky

Leopold König sbírá tréninkové dávky na soutředění s týmem Sky na Mallorce, management týmu už také prozradil, jakou roli bude mít český jezdec na prvním závodu Grand Tour letošní sezony. Rodák z Moravské Třebové bude spolukapitánem pro Giro d’Italia.

14.01.2015 / 7:43

Leopold König bude v dresu týmu Sky spolulídrem na Giru

Každý den získává zkušenosti po boku špičkových závodníků profipelotonu, sedmadvacetiletý Leopold König však už také patří mezi elitu cyklistiky. Hlavním lídrem pro Giro byl podle slov sportovního ředitele stáje Daria Cioniho určen Richie Porte a spolulídrem je právě Leopold König. Informaci z týmové prezentace přinesl časopis 53x11 a poté iDnes.cz

“A je to venku. Těšíte se? Já ano,“ komentoval  důležitou novinu na svém Facebooku König.

Pro sedmého muže loňské Tour de France bude letošní Giro šancí ukázat své schopnosti v novém týmu, v další části sezony by mohl fungovat jako podpora zřejmě pro Chrise Frooma.  

Britské eso týmu Sky a vítěz Tour de France 2013 Froome chtěl původně letošní Tour kvůli jejímu profilu vynechat, později však své rozhodnutí změnil. Nejprestižnější cyklistická akce by pro Leopolda Königa nemusela ani po náročném Giru mimo dosah. “Pojedeme do Francie s tím nejlepším možným týmem, jaký budeme moci sestavit,“ řekl Froome, a tak je situace okolo “Staré dámy“ pro českého závodníka stále otevřená.

Během drilu na Mallorce už však může “Keny“ své myšlenky směřovat ke startu Gira v italském San Lorenzu a první velké závodní výzvě v dresu Sky.

SH

Zdroj fotografie: www.teamsky.com