Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Nedělní klasiku v Almérii vyhrál Mark Cavendish

Druhá víkendová klasika se jela opět na jihu Španělska v Almérii. Na startu byli tři Česi. Zdeněk Štybar, Jan Bárta a Josef Černý. Závod se nakonec stal kořistí britského rychlíku Marka Cavendishe z Ettix - Quick Step.

15.02.2015 / 16:59

Mark Cavendish vyhrál v Almerii.

Cyklisti si v jižním Španělsku dali 183,3 kilometrů, závod začal i končil v Almérii. Jde o klasiku, kterou v minulosti vyhrál Ján Svorada a byl na ni i jednou druhý a jednou třetí. Loni závod vyhrál Ir Bennett z Bora- Argon 18. Na startu byli tři borci z České republiky. Zdeněk Štybar v dresu Ettix - Quick Step, Jan Bárta z Bora- Argon 18 a Josef Černý z CCC Sprandi Polkowice.

Z pelotonu velmi brzy odjela čtveřice Benito (Caja Rujal - Seguros RBA), Bardet (AG2R), Sicard (Team Europcar), Van Overberghe (Topsport Vlandereen - Baloise).

Při výjezdu na jeden z kopců nastoupil Bardet a odpoutal se od ostatních borců z úniku. 82 km před cílem měl Francouz 1:15 na dvojici Sicard a Benito, Van Overberghe už odpadl. Na peloton měl Bardet skoro pět minut. Bardet byl za chvíli Benitem a Sicardem opět dostižen, na peloton měli uprchlíci tři minuty, ale 40 km před cílem byli dostiženi. Peloton již však byl rozdělen na dvě poloviny. V první skupině jelo 58 lidí.

Vepředu měl téměř kompletní tým belgický Ettix - Quick Step a bylo jasné, na koho se při rovném dojezdu pojede. Mark Cavendish nedal ostatním spurtérům šanci a připsal si další letošní vítězství. Druhý skončil José Lobato z Movistaru a třetí byl další borec Ettixu Mark Renshaw.

Umístění našich. Zdeněk Štybar byl součástí vláčku Ettixu a dojel 29. Jan Bárta obsadil 90. místo se ztrátou 5:15 a Josef Černý skončil 116. ze ztrátou 9:39.