Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Visegrad 4 v Jelení Hoře vyhrál Warchol

Druhý závod série Visegrad 4 Bicycle Race v polské Jelení Hoře vyhrál domácí závodník Bartosz Warchol z izraelského celku Cycling Academy podporovaného hvězdou profesionálního pelotonu Petrem Saganem.

19.05.2015 / 6:20

Polák Warchol vyhrál druhý závod Visegrádské 4

Warchol na velmi náročné trati dokázal v závěru závodu odjet všem soupeřům a dojel si sólově pro vítězství. Bartosz Warchol nastoupil v posledním okruhu v nejtěžším stoupání závodu ze skupiny, která se jen stěží dala nazvat pelotonem. Před vrcholem kopce musel dojet a předstihnout trojici v úniku ve složení Tomáš Koudela (SKC Tufo Prostějov), Adama Stachowiaka (Kolss-BDC) a Leszka Plucinského (CCC Sprandi Polkowice).

Warchol se kolem trojice jen mihnul a pokračoval sám na vrchol kopce a poté až do cíle. O zbylá pódiová umístění si to rozdali členové tříčlenné skupiny, kterou však nejvíce táhl český cyklista Tomáš Koudela. V souboji o druhé místo zvítězil Leszek Plucinski a třetí místo vybojoval Tomáš Koudela. Adam Stachowiak dokončil na čtvrtém místě.

Už druhý závod série Viségradské 4 vyhrál polský cyklista, po vítězství Pawla Bernase v sobotu v Kyjově, to dokázal Warchol v Jelení Hoře.

Výsledky 2. závodu Visegrad 4 v Polsku

TZ

Zdroj fotografie: Moravia Classics