Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Porte ztratil po defektu a dostal distanc. Etapu vyhrál Ital Boem z úniku - AKTUALIZOVÁNO

Velký pech měl Richie Porte ze Sky, defekt a distanc. Etapu vyhrál Nicola Boem.

19.05.2015 / 18:30

Nicola Boem slaví výhru v 10. etapě

Desátá etapa byla určená pro spurtéry, vybízel k tomu rovinatý profil z Civitanova Marche do Forli, byť po odpočinkovém dnu museli cyklisté zase zvládnout 200 Km. Hned v úvodu se vytvořila skupinka uprchlíků z italských kontinentálních celků, kteří neohrožovali závodníky z první desítky. Gatto, Boem, Malaguti, Busato a Maragnoni. Uprchlíci si vytvořili běžný náskok, který narostl na několik minut, peloton jej začal stahovat, ale začal pozdě. Ze skupinky odpadl pro defekt Gatto, a zbývající čtyři stateční si to rozdali o etapový triumf, protože peloton si to zřejmě špatně spočítal a dojel o 18 vteřin za uprchlíky. Etapu vyhrál Nicola Boem z formace Bardiani před Busatem ze Southeast a Malagutim z Nippo Vinni Fantini. Peloton dovedl Giacomo Nizzolo z Treku.

Velmi důležitým momentem jízdy na celkové pořadí byl defekt jednoho z hlavních favoritů Gira Richieho Porta z Team Sky. Pět kilometrů před cílem musel rodák z Tasmánie měnit kolo a byť na něj počkal týmový kvintet Kiryjenka, Nieve, Sivcov, Henao i Puccio a dokonce jej roztlačil Simon Clarke a pomohl i Michael Matthews z Orica GreenEdge, tak ztratil Porte na své konkurenty 47 sekund. Navíc dostal Porte večer od Jury distanc 2 minuty a pokutu 200 švýcarských franků, stejně jako Simon Clarke, za to, že mu právě Clarke poskytnul svoje kolo, což jako závodník z jiné stáje nesmí. V celkové klasifikaci tak spadnul Porte ze 4. na 12. příčku a na Contadora ztrácí 3:09. Je až za Königem, který je na 10. místě o 39 vteřin před Portem.

"Je to velká smůla, ale ještě je dost času se provat v Miláně o růžový trikot," napsal na svůj twitterový účat Porte.

Porte tak v celkovém pořadí nyní ztrácí více než tři minuty na vedoucí dvojici Alberto Contador - Fabio Aru a předstihl jej i kolega Arua Bask Mikel Landa. Roman Kreuziger zůstává celkově 6., Leopold König 11. A komentář šéfa stáje Sky Sira Dave Brailsforda? "Je samozřejmě velkým zklamáním, že sportovní gesto provedené v zápalu boje vyvolá takto tvrdou sankci. Myslím si, že se nikdo sesnažil o nějaké zvýhodnění situace. Každopádně tato situace ještě posílila náš tým. Richie a celý mančaft je odhodlán přenést se přes tuto situaci a bojovat až do konce Gira."

 

Clarke půjčil kolo Portemu oba dostali distan

 

Distanc pro Porteho

Výsledky 10. etapy Giro d´Italia

#JménoTým
1BOEM NicolaBardiani - CSF Pro Team
2BUSATO MatteoSoutheast
3MALAGUTI AlessandroNippo - Vini Fantini
4MARANGONI AlanTeam Cannondale - Garmin
5NIZZOLO GiacomoTrek Factory Racing
6MODOLO SachaLampre - Merida
7GREIPEL AndréGermany
8MEZGEC LukaTeam Giant - Alpecin
9RUFFONI NicolaBardiani - CSF Pro Team
10APPOLLONIO DavideAndroni Giocattoli

Průběžná celková klasifikace Giro d´Italia

#JménoTým
1CONTADOR AlbertoTinkoff - Saxo
2ARU FabioAstana Pro Team
3LANDA MikelAstana Pro Team
4CATALDO DarioAstana Pro Team
5KREUZIGER RomanCzech Republic
6URAN RigobertoColombia
7VISCONTI GiovanniMovistar Team
8CARUSO DamianoBMC Racing Team
9AMADOR AndreyMovistar Team
10KeNIG LeoCzech National Team

HR

Zdroj fotografie: http://www.gazzetta.it/Giroditalia/2015/en/?lang=en