Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Český Visegrad vyhrál Polák Bernas. Jiří Polnický dojel druhý

Polský cyklista Pawel Bernas z týmu Active Jet vyhrál první závod série Visegrad 4 Bicycle Race konaný na území České republiky v Hodoníně a Kyjově.

17.05.2015 / 6:25

Bernas vítězí. Jiří Polnický druhý

Pawel Bernas ve spurtu porazil nejlepšího českého cyklistu Jiřího Polnického z celku Whirlpool – Author a Oleksandra Polivodu z Kolss – BDC.

Závod se konal v ideálním, slunečném teplém počasí na náročné trase v okolí Hodonína a Kyjova. Startovalo se v Hodoníně, kde se nejdříve objel jeden okruh a kde se poprvé spurtovalo na rychlostní prémii, kterou vyhrál v úniku Jan Svorada z celku puskinak.cz. Posléze se zamířilo ke Kyjovu a na čele se vytvořila silná skupina se 14 závodníky. Nedokázala si však vybudovat větší náskok a brzy zanikla.

Mezitím dvě vrchařské prémie vyhrál Vojtěch Hačecký (Dukla Praha). Mnohem delší výdrž měl další únik, ve kterém se objevili František Sisr (Dukla Praha), Jacek Morajko (Wibatech – Fuji), Pawol Franczak (Active Jet) a Oleksandr Prevar (Kolss – BDC). Tato skupina měla maximálně náskok kolem třech mnut, ale byla příliš nebezpečná pro mnoho silných týmů.

Josef Černá jel v repre týmu. Vítězství neobhájil

Stáhnout čtveřici na čele se rozhodl polský národní tým ve spolupráci s českými reprezentanty Janem Hirtem a Josefem Černým a následovně se do stahování připojil i tým Whirlpool – Author. Společně dotáhli uprchlíky a závod se rozjel do plných otáček. Neustále se střídaly útoky mnoha různých cyklistů, sám to zkoušel Tomáš Koudela z celku SKC Tufo Prostějov, po něm i Michal Podlasky z Active Jet, ale nakonec rozhodly až závěrečné kilometry a únik Pawla Bernase, Jiřího Polnického a Oleksandra Polivody. Mezi nimi se rozhodlo až ve spurtu v cílové rovince, Bernas byl nejrychlejší a zvítězil, druhý dojel Polnický, který si vylepšil své postavení v čele Českého poháru – Force Cup a třetí skončil Polivoda.

Výsledky závodu

 

TZ

Zdroj fotografie: Foto Josef Vaishar