Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V sobotu startuje Vuelta a Espana i s Štybarem a Königem

Třetí letošní Grand Tour začne už v sobotu. 71. ročník Vuelta a Espana přinese repete souboje z Tour de France. Na startu bude její vítěz Chris Froome, třetí můž TdF Nairo Quintana i odstoupivší Alberto Contador. Z českých borců jede letos prvně GT Leopold König, v dresu Etixxu pojede Zdeněk Štybar.

16.08.2016 / 13:34

Souboj tří na Vueltě...

Odpočatý Alberto Contador, který před OH vyhrál závod Okolo Burgosu, bude chtít na domácí půdě napravit dojez z Tour de France. Chris Froome byl na Vueltě dvakrát druhý a jednou čtvrtý, triumf zde mu tak pořád chybí. Movistar postaví opět silnou dvojku N. Quintana a Valverde. Na startu by měli být také úspěšní borci z Gira, mladý Kolumbijec Esteban Chaves a nizozemský cyklista Steven Kruijswijk. Toto by měla být hlavní skupina favoritů, která se bude rvát ve 21 etapách, na 3 315 kilometrch. Z českých borců jsou na startu Zdeněk Štybar Etixx - Quick Step a Leopold König Team Sky. Štyby by se měl pokusit vyhrát etapu, Leopold König bude zřejmě superdometiskem Chrise Frooma. Kvůli zranění nejede Mikel Landa, proto by mohl být Leo také č. 2 Team Sky v případě Froomova odstoupení.

 

 

Na cyklisty čekají ve Španělsku dvě časovky. První týmová hned v první etapě na 27,8 km, druhá individuální je až 19. etapou, měří 37 kilometrů a má jen lehké zvlnění, takže bude sedět časovkářům, nikoliv vrchařům. Spurtéři by měli dostat šanci v sedmi etapách, zvývajících dvanáct etapu bude příležitostí pro klasikáře a ryzí vrchaře. Vyvrcholení boje o vítězství přijde ve 20. etapě, kdy na jezdce čeká 21 km dlouhé stoupání na Alto de Aitana ve výšce 1 545 m.n.m, na které začnou stoupat borci od cca 300 m. n. m.

 

 

Zdroj fotografie: www.lavuelta.com http://www.teamsky.com