Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Týmovou časovku na Vueltě ovládl Team Sky s Königem o galusku před Movistarem

Dnes odstartoval 71. ročník Grand Tour závodu Vuelta a Espana. První etapou byla týmová časovka. Téměř na desetinu vteřiny dojely ve stejném čase 30:37 týmy Movistar a Team Sky. Britové byli o čtyři desetiny lepší, třetí byla Orica- BikeExchange. Hodně ztratil Contador s Tinkoffem a také Astana. Lídrem závodu je Peter Kennaugh, který jako první protnul cílovou čáru z Team Sky.

20.08.2016 / 20:32

 TOP 10 TTT na Vueltě

Týmová časovka se jela na 27,8 km z Balneario Laias do Parque Náutico de Castrelo de Miño. Jelo se na rovinaté trati, jako první odstartovala německé Bora-Argon 18 a nejen mezičasi ukazovaly, že zajela skvěle. V cíli z toho byl čas 31:34 min a rychlostní průměr 52,8 km/h. Druhý startující tým Direct Energie ztratil 58 vteřin a třetí Lotto Soudal 30 sekund. Ani Astana nebyla v cíli rychlejší, na trati měla technické potíže, a tak tým s favority Miguélem Ángelem Lópezem a Michelem Scarponim dojel o vteřinu za Borou. A byl to právě López, kterému spadl během časovky řetěz. "Bohužel jsem měl potíže se spadlým řetězem, museli jsme čekat na lehkou opravu, a ztratili jsme kvůli tomu deset možná patnáct vteřin. Navzdory těmto okolnostem jsme ale zajeli dobrou týmovou časovku, cítíme se dobře, jak tým, tak i já," říkal v cíli lídr Astany Miguel Ángel López. Italové z Lampre šli dokonce přes minutu (+ 1.11 za Borou). První, kdo na mezičase zlomil Boru, byl Etixx - Quick Step.

Bora-Argon 18 zajela týmovou časovku skvěle

Na Boru nestačily v cíli ani Dimension Data, IAM Cycing, Caja Rural-RGA, FDJ. Až Etixx - Quick Step v sestavě Štybar, Serry, Brambilla, Lampaert, Bouet, Meersman, De la Cruz, Velits sesadil německý tým. Belgický mančaft se o půl vteřin dostal pod hranici 31 minut, když dosáhl rychlostního průměru 53,8 km/h. "Zajeli jsme velmi dobrou časovku, dosáhli jsme velmi dobrého času. Oproto včerejšímu tréninku dnes méně foukalo, takže z tohoto pohledu to bylo trošku lehčí. Já se cítím ve velmi dobré formě, jsem rád, že jsme odstartovali jako tým velmi dobrou časovkou," řekl Gianluca Brambilla, lídr Etixxu.

 Etixx - Quick Step se jako první tým dostal pod 31 minut

Na prvním mezičasu už ale Etixx dala o devět vteřina australské Orica-BikeExchange. Mezitím do cíle dorazil americký Cannondale-Drapac a o pět vteřin pounul na třetí místo německou Boru. To už byli na trati všichni favoriti. Na druhém mezičase držel nejlepší čas BMC Racing Team, Movistar byl až šestý, Team Sky třetí, Tinkoff osmý. Etixx sesadila v cíli Orica-BikeExchange (Chaves, S. Yates, Bewley, Cort Nielsen, Gerrans, Haig, Howson, Keukelerie, Tuft), která předčila Etixx o 16 sekund a zajela 30:34. BMC Racing Team nakonec neudržel nastavené tempo a v cíli ztratil na Australany jednu vteřinu. Lotto-NL Jumbo zajelo 31:04, což znamená pro Kruijswijka ztrátu dvaceti vteřin na Chavese.

Orica BikeExchange zajela výborně

 

Domácí Movistar ale dokázal vystupňovat tempo a v cíli byl v čase 30:37 a rychlostním průměru 54,5 km/h. O šest vteřin tak Valverde, N. Quintana, Rojas, Castroviejo, Fernandez, Erviti, Herrada, Sutherland a D. Moreno pokořili Oricu. Na Lópeze z Astany tak měli Valverde s Quintanou po časovce necelou minutu. Také Froome s Team Sky (Froome, König, Kennaugh, Boswell, Lopez, Kwiatkowski, Knees, Puccio, Golas) přiložili pod kotlem a dojeli o půl vteřiny před Movistarem. To Tinkoff ztratil hodně, když Contador a spol. dojeli v čase 31:29 a pro Alberta to znamená velkou ztrátu už po časovce. Leopold König je v celkové klasifikaci na 4. místě. Zdeněk Štybar nedojel v pětici Etixxu do cíle a se ztrátou 1:32 je na 95. místě.

Pořadí po 1. etapě

Španělský Movistar v cíli týmové časovky

 

Zdroj fotografie: www.lavuelta.com