Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Czech Cycling Tour vyhrál Ital Diego Ulissi

Poslední etapu z Olomouce do Dolan vyhrál Belgičan Baptiste Planckaert z Wallonie Bruxelles, celkové vítězství už si nedal vzít italský borec Diego Ulissi, který vyhrál celkově před Sebastianem Langeveldem z Cannondale Drapac Pro Cycling Teamu a Davide Rebellinem z CCC Sprandi Polkowice. Nejlepší z našich Karel Hník byl čtvrtý.

14.08.2016 / 17:00

Tři nejlepší na Czech Cycling Tour 2016

Poslední etapa na z Olomouce do Dolan, která měřila 157 kilometrů ještě dávala šance cyklistům, kteří chtěli připravit vedoucího muže závodu Diega Ulissiho z Lampre Merida o žlutý dres. Osm okruhů v Dolanech a stoupání do Vésky nejsou žádným dojezdem. Na žluťáka si brousili zuby hlavně v Cannondalu a CCC Sprandi Polkowice, oba týmy měly v desítce dva, respektive tři borce. V úvodu etapy dle očekáván opět ujela skupinka, tentokrát šlo o šest cyklistů, kteří si vypracovali pětiminutový náskok. V úniku byl Michael Kukrle z Whirpool-Author, Pawel Cieslik z Acive Verva Teamu, Martin Verschoor z Novonordisk Teamu, Patrick Bosman z Tirol Cycling Teamu, Jon Božič z Adria Mobil a Sjoerd Kouwenhowen z Metec týmu. Pátý okruh před cílem byl ale únik polapen a čekaly se ataky předních týmů. Lampre Merida ale jela ostré tempo, zkusil to dvacátý v pořadí Ruben Zepunkte z Cannondalu, ale byl dostižen.

Baptiste Plankcaert vyhrává 4. etapu CCT2016

Do cíle spurtovala velká skupina, nejrychleji byl na pásce Belgičan Baptiste Planckaert z Wallonie Bruxelles, druhý byl Nizozemec Wouter Wippert z Cannondale-Drapac a třetí Ivan Garcia Cortina z české farmy Etixxu Klein Constantia. celkové vítězství už si nedal vzít italský borec Diego Ulissi Lampre Merida, který vyhrál celkově před Sebastianem Langeveldem z Cannondale Drapac Pro Cycling Teamu a Davide Rebellinem z CCC Sprandi Polkowice.

Nejlepší z našich Karel Hník byl čtvrtý. Michal Schlegel z Klein Constantia byl celkově osmý a získal červený dres pro nejlepšího mladíka. Bílý dres pro nejlepšího spurtéra oblékl Wouter Wippert z Cannondale Drapac, růžový pro nejlepšího vrchaře Philipp Walslebe z Beobank Condredon. Nejaktivnějším cyklistou závodu byl vyhlášen Tomáš Bucháček z Whirpool-Author. Nejlepším týmem byl CCC Sprandi Polkowice.

"Můžeme být spokojení, opět jsme zvedli konkurenci. Měli jsme tady dva skvělé World Tour týmy, které jezdí Giro a Tour de France. Potvrdily svoji výkonnost, vyhrály větší část etap, i celkově. Lampre i Cannondale si chválily trasy, líbila se jim etapa ve Šternberku, byly spokojení s ubytováním," hodnotil závod jeho ředitel Ján Svorada.
Mediálně nebyl závod kvůli OH v Riu tak sledován, stejně jako chyběla česká esa, protože startovala na olympiádě. "Věděli jsme, že celý tým České Televize je v Riu, nedalo se s tím nic dělat, nemohli jsme kvůli tomu měnit termín, myslím, že závod i tak neztratil na zajímovosti. Naši kluci jeli v Riu, ale Karel Hník byl čtvrtý, Michal Schlegel byl nejlepším mladým jezdcem, opět zanechali dobrý dojem. Uvídme, jak to bude příští rok, tři World Tour týmy by se nám zde určitě libily," dodal Svorada. Ten ocenil také výkonnost pětačtyřicetiletého Davide Rebellina z CCC Sprandi Polkowice. "On je přírodní úkaz....já jsem s ním jezdil spoustu let. Je to deset let, co už nezávodím a on pořád jezdí a hlavně jezdí velmi dobře, což opět ukázal i na Czech Cycling Tour letos třetím místem, kloubouk dolů," dodal Svorada.

Výsledky CZECH CYCLING TOUR 2016:

4. etapa Olomouc - Dolany (157,1 km):

1. Planckaert (Belg./Wallonie Bruxelles) 3:48:42, 2. Wippert (Niz./Cannondale Drapac), 3. Garcia (Šp/Klein Constantia), 4. Cassuleras (Šp./Verva Activejet), 5. Rogina (Slovin./Adria Mobil), 6. Riesebeek (Niz./Metec THC), ...15. Schlegel (ČR/Klein Constantia), 26. Hník všichni stejný čas, 48. Polnický (oba ČR/Verva Activejet) +26, 65. Camrda (Whirlpool Author) +57, 68. Lehký (ČR/Klein Constantia), 70. Bucháček, 71. Hunal všichni +1:43, 75. Kovář (všichni Whirlpool Author) +3:40, 87. Hirt (ČR/CCC Sprandi Polkowice), 95. Kukrle (Whirlpool Author) +7:43, 106. Černý (ČR/CCC Sprandi Polkowice) +13:07, Kaňkovský, Brázda (oba Whirlpool Author), Sisrt (ČR/Klein Constantia) všichni nedokončili.

Konečné pořadí:

1. Ulissi (It./Lampre Merida)  13:06:26, 2. Sebastian Langeveld (Niz./Cannondale Drapac) +26, 3. Davide Rebellin (It./CCC Sprandi Polkowice) +33, 4. Hník +41, 5. Bevin (N. Zél./Cannondale Drapac) +1:18, 6. de la Parte (Šp./CCC Sprandi Polkowice) +1:29, ...8. Schlegel +1:33, 39. Polnický +6:38, 47. Hirt +9:55, 56. Bucháček +13:00, 63. Lehký +14:33, 64. Hunal +14:36, 66. Kovář +14:59, 77. Camrda +19:17, 92. Kukrle +26:00, 108. Černý +33:36.

Kategorie U23:

1. Schlegel 13:07:59, 2. Nyč (Rus/Gazprom Rusvelo) +35, 3. Carboni (It./Unieuro Wilier) +1:51.

Vrchařská soutěž:

1. Walsleben (Něm./Beobank Corendon) 27, ...4. Bucháček 13.

Bodovací soutěž:

1. Wippert 40, ...8. Hník 20.

Soutěž družstev:

1. CCC Sprandi Polkowice 38:42:21, 2. Lampre Merida +2, 3. Cannondale Drapac +1:30.

 

Fans Cyklo fans Peloton Únik Josef Černý Dolany Dolany Cannondale Drapac Active Verva Jet Team Rémi Cavanga Przemyslaw Kaspierkiewicz René Andrle Ivan Garcia Cortina Ivan Garcia Cortina Davide Rebellin Diego Ulissi Jaroslav Vašíček Trikoti Michal Schlegel