Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

V Paříži první Groenewegen. Froome slavil čtvrtý triumf

Už počtvrté slavil v Paříži Chris Froome, kterého na pódium doprovodili Rigoberto Urán a Romain Bardet. Radoval se i vítěz závěrečné etapy Dylan Groenewegen – nizozemský sprinter za sebou v posledních metrech udržel Andrého Greipela. Nevyšel atak Zdeňka Štybara na kostkách.

23.07.2017 / 21:09

Chris Froome slavil 4. vítězství na Tour

Jezdci se, jak je v závěrečné etapě Tour de France zvykem, nikam nehnali. Chris Froome si připil se svými sedmi týmovými kolegy, kteří celý závod zdárně absolvovali – jen Geraint Thomas, vítěz úvodní etapy a první letošní držitel žlutého dresu, u oslav chyběl. Právě silný tým, který jej několikrát podržel, byl základem pro letošní Froomovo vítězství.

Vítězství Dylana Groenewegena ve 21. etapě

O triumf v závěrečné etapě jako vždy měli bojovat sprinteři. Čáru přes rozpočet se jim nástupem na posledních pěti kilometrech pokusil udělat náš borec Zdeněk Štybar, ale i když si dokázal vytvořit viditelný náskok, nakonec nemilosrdná mašinerie týmových vlaků převládla. Přes jednoho ze dvou českých závodníků na Tour se převalila vlna jezdců z Kaťuši a Lotto-Soudal, kteří spěchali vstříc cíli. Nakonec ale neslavil ani Kristoff, ani Greipel. Nizozemec Dylan Groenewegen nastoupil velmi brzy, ale držel se a nakonec odrazil i pozdní Greipelovo zrychlení. Jako třetí protnul pásku Edvald Boasson Hagen, za ním skončil Nacer Bouhanni a až poté dojel do cíle zklamaný Kristoff, kterému letošní Tour de France vůbec nevyšla podle představ.

Froome se stal čtyřnásobným vítězem Tour de France (2013, 20152017) a v historické tabulce triumfů už je hned za čtyřčlenným klubem pětinásobných vítězů – Jacquesem Anquetilem, Eddym Merckxem, Bernardem Hinaultem a Miguelem Indurainem. Na druhém místě skončil Kolumbijec Rigoberto Urán, třetí místo uhájil v časovce o setinky před dotírajícím Landou domácí Romain Bardet.