Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Štybar druhý na Paříž-Roubaix. Vyhrál Degenkolb

Peklo severu se letos jelo postotřinácté. V závodu dlouhém 253 km prokázal směsici talentu, štěstí a odhodlání. Na velodromu v Roubaix byl nejrychlejší Degenkolb před Štybym a Van Avermaetem.

12.04.2015 / 17:43

Paris - Roubaix 2015. Opět to bylo pořádné maso...

Paříž - Roubaix se jelo od začátku velmi zostra. Průměrná rychlost první dvě hodiny závodu byla nauvěřitelná, přesto se zrodil únik. Gregory Rast (Trek Factory Racing), Adam Blythe (Orica-GreenEdge), Alexis Gougeard (Ag2r-La Mondiale), Aleksejs Saramotins (IAM Cycling), Pierre-Luc Perichon (Bretange-Seche), Tim Declercq (Topsport-Vlaanderen), Frederik Backaert (Wanty Groupe Gobert) a Ralf Matzka (Bora Argon 18) měli až sedm minut. Asi 30 km do cíle už byl poslední zbytek úniku sjetý.

Jako vždy měl závod několik pádů a několik jezdců muselo do sanitky či odstoupit. Nedojel třeba Stijn Devolder a Greg Steegmans oba Trek, Jonas Ahlstrand (Cofidis, Solutions Credits) šel přes řidítka a nedojel. 30 km před cílem nasadil Bradley Wiggins, udělal si menší náskok, ale hlavní favorité jej nenechali odjet.

Před legendárním pavé sektorem Carrefour de l ´Arbre nastoupil Belgičan Roelandts z Lotto Soudal a držel si patnáctivteřinový náskok na skupinu hlavních favoritů. Ale i jeho atak byl zastaven. Další atak Greg Van Avermaet (BMC) a Yves Lampaert (Etixx), za nimi vyrazil John Degenkolb (Giant Alpecin). 25 vteřin za nimi zbytek favoritů už jen šest kilometrů před cílem.

Peter Sagan musel 5 km před cílem měnit kolo a jeho šance byly pohřbeny. Zdeněk Štybar vyrazil za trojicí uprchlíků. Dotáhl je a rozhodovalo se na dráhařském oválu v Roubaix. Etixx měl sice početní převahu, ale John Dekenkolb potvrdil svoje rychlostní předpoklady a po Milán-San Remo vyhrál i Paříž-Roubaix.

"Yves to zkusil roztrhat nástupem, ale Degenkolb to sjel, proto jsme přijeli na velodrom společně. Lampaert jel perfektně z první figury, já se pověsil za něj, ale věděl jsem, že bude strašně těžké porazit ve spurtu Degenkolba. Tajně jsem doufal, že také ztratil spoustu sil tím sjížděním. Bylo to jen o tom, kolik toho na závěr v člověku zůstalo.
Jenže John předvedl skvělý sprint a já nebyl schopen ho porazit. Byl neskutečně silný a zasloužil si vyhrát. Já jsem po 6. a 5. místě z předešlých ročníků skončil druhý. Cyklistika je samozřejmě hlavně o vítězstvích a doufám, že o něj příští rok budu schopen bojovat. Rád bych poděkoval všem kolegům z týmu za skvělou práci,"
řekl Zdeněk Štybar k rozhodujícím momentům na oválu v Roubaix.

První trojka na Paříž - Roubaix.

#JménoTým
1DEGENKOLB JohnGermany
2ŠTYBAR ZdeněkEtixx - Quick Step
3VAN AVERMAET GregBelgium
4BOOM LarsNetherlands
5ELMIGER MartinIAM Cycling
6KEUKELEIRE JensOrica GreenEDGE
7LAMPAERT YvesBelgium
8ROWE LukeGreat Britain
9DEBUSSCHERE JensLotto Soudal
10KRISTOFF AlexanderNorway

HR

Zdroj fotografie: http://www.letour.fr