Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Bitva na kostkách je tu! Paříž - Roubaix slibuje pekelnou jízdu na sever

Cyklistická horečka po nádherném závodě Kolem Flander neustává. Už v neděli čeká jezdce a fanoušky dobrodružství na pavé, závod Paříž – Roubaix.

12.04.2015 / 6:44

Niki Terpstra loni získal ceněnou trofej vítěze Pekla severuPět z předchozích sedmi ročníků Pekla severu vyhrál buď Tom Boonen či Fabian Cancellara, letošní 113. pokračování hvězdní klasikáři kvůli zraněním vynechávají. Na extrémně náročné kostkovité úseky se však vydá obhájce vítězství, svérázný závodník stáje Etixx – Quick Step, Niki Terpstra. V nepotvrzené sestavě belgického týmu nechybí ani české eso Zdeněk Štybar, který Tour des Flandres dojel v první desítce.  Štyby jel tento týden ještě další klasiku Scheldeprijs, kde došlo ke hromadnému pádu.

Všichni jezdci Etixxu se ale kolizi vyhnuli a nejlepší výsledek si z této stáje připsal Matteo Trentin. Ital dojel šestý a zřejmě pojede také nedělní Peklo severu. Silným klasikářem v barvách Etixxu je i domácí Stijn Vandenbergh, který na Flandrech spadl dokonce dvakrát a zlomil si nos. Na Scheldeprijs však startoval.

Stříbrný muž závodu Kolem Flander Terpstra podlehl letos dominantnímu Norovi z Katushy, Alexandru Kristoffovi. Sedmadvacetiletý jezdec si připsal vítězství i o tři dny později na Scheldeprijs a bylo to už jeho desáté v sezoně. V sestavě ruského celku by neměl chybět ani Luca Paolini, nejrychlejší cyklista větrné smršti závodu Gent-Wevelgem.

Na úspěch v prestižním závodě si brousí zuby i Team Sky. Peklo severu je rozlučkovým závodem pro Sira Bradleyho Wigginse. Legenda nejen britské cyklistiky má ve Sky kontrakt do konce dubna, Paříž – Roubaix je posledním závodem, po kterém trojnásobný olympijský vítěz začne věnovat své nové stáji a tréninku na další olympiádu.

V dobré formě jezdí letošní klasiky Wigginsův kolega Geraint Thomas, na Omloop Het Nieuwsblad zase vypálil Etixxu rybník další člen Sky Ian Stannard.

Paříž - Roubaix je pro cyklisty zkouškou odolnosti

Na startu v Compiègne by neměl chybět ani Peter Sagan, nejen pro slovenského jezdce týmu Tinkoff-Saxo se jedná o jeden z vrcholů cyklistické sezony. Sagan se ukázal v nadějné formě ve Flandrech, kde vybojoval čtvrté místo.

Silnou skupinu favoritů by měli tvořit na severu Francie i Belgičané, Sagana předčil ve druhém monumentu sezony Greg Van Avermaet z BMC, dobrými klasiky jsou také například Jens Debuscherre z Lotto Soudal či Sep Vanmarcke z Lotto-NL Jumbo. První monument sezony Milán – San Remo vyhrál John Degenkolb z Giant – Alpecin, ve druhém dílu Kolem Flander byl sedmý. Jak se mu povede nyní ve třetím monumentálním podniku jara?

Pohled na některá místa trati vzbuzuje zajímavá očekávání

Trať se vine na 253 kilometrech od města Compiègne ležícího 60 km severovýchodně od Paříže až téměř k belgickým hranicím, do Roubaix. 52,7 kilometrů trasy tvoří kostky. Tyto úseky prošly v úterý kontrolou a podle aktuálního stavu se můžeme těšit na mimořádnou obtížnost. V den závodu se zatím neočekává déšť, teplota by se měla pohybovat okolo 15 stupňů.