Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Startují jarní klasiky. Omloop a Kuurne čeká i Zdeňka Štybara

V sobotu a neděli startují populární jarní klasiky v Belgii. V sobotu si to rozdají klasikáři na Omloop Het Nieuwsblad a v neděli mají šanci i spurteři na Kuurne-Brusel-Kuurne. Jedním z favoritů v sobotním závodu je i náš Zdeněk Štybar.

22.02.2017 / 19:04

 Greg van Avermaet

Už v sobotu se v Gentu odehraje první bitva jarních klasik ve Flandrech. Na cyklisty čeká necelých 200 Km (198, 3 km). Start i cíl je v Gentu. Omloop byl letos zařazen do World Tour série. Bude na něm pět výherců předchozích ročníků. Greg van Avermaet BMC vyhrál loni, Ian Stannard ze Sky v letech 2015 a 2014, Sebastian Langeveld z Cannondalu v roce 2011 a Philippe Gilbert z Quick-Step Floors dokonce už v roce 2008. Olympijský vítěz a domácí borec Greg van Avermaet bude největším favoritem letošního ročníku.

Peter Sagan na tréninku ve Sierra Nevadě.

Největším soupeřem van Avermaeta bude určitě mistr světa Peter Sagan. Který byl loni za borcem z BMC na druhém místě. Třetí byl loni Tiejs Benoot z Lotto Soudal. Velmi nabouchaný tým má pro jarní klasiky i Quick-Step Floors, který už Omloop dlouho nevyhrál. Navíc předloni jej zostudil v oslabení jeden proti třem Ian Stanndard. Quick-Step má v sestavě našeho Zdeňka Štybara, Holanďana Terspstru, domácí modlu Toma Boonena a posilu z BMC Philippa Gilberta. Na kostky se těší i borci z Cannondalu Sep Van Marcke a Tom van Asbroeck. Se Stannardem je ve Sky připraven i Welšan Luke Rowe. Trek Segafredo má dvojici Theuns a Stuyven, AG2R Vanderbergha, Kaťuša Tonyho Martina s Baptistem Planckaertem. Orica-Scott Jense Keukeleireho a Matta Haymana. Převkapit by mohl třeba Sonny Colbrelli z Bahrain Merida či Lars Boom z Lotto-NL Jumbo.

"Mě osobně sedí více OHN, moc se těším. Forma je dobrá a měl bych mít i prostor něco vytvořit. Není jednoduché jet dvě klasiky po sobě, protože regenerace je těžká, ale jsme už zvyklí..zároveň to bude první World Tour závod v Evropě a rovnou po těch cestičkách, tak to bude asi celkově dost nervózní." řekl k víkendu Štyby na svém facebookovém profilu.

Startovka OMLOOP HET Nieuwsblad 

 

Bude v Kuurne spurt balíku nebo se někdo trhne jako loni Stuyven?

Druhý závod v Belgii čeká na borce v neděli, kdy se mezi Kuurne - Bruselem utkají možná spurtéři, možná se povede někomu z klasikářů vsadit a odjet jako loni vynikajícímu Stuyvenovi. Na Vítězství ve spurterské klasice si určitě brousí zuby Tom Boonen, připraven je Nor Kristoff, který dominoval na Ománu. Dvojnásobný vítěz Mark Cavendish na startu chybí. Proto se otvírají šance dalším rychlíkům. Francouzům Démarovi z FDJ a Bouhannimu z Cofidisu, Dylanu Groenewegenovi z Lotto-NL Jumbo, který se dokázal prosazovat i na Algarve. Za Trek pojede kromě obhájce Stuyvena i Giacomo Nizzolo, Sky má v rukávu Dannyho van Poppela. I Peter Sagan může na konci Kuurne pomýšlet na vítězství, stejně jako Jean Pierre Drucker z BMC, nebo Brian Coquard z Direct Energie.

 

 

Startovka KUURNE-Brusel-KUURNE 

 

Zdroj fotografie: http://www.omloophetnieuwsblad.be/nl/ohn/elite-mannen/galerij