Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Strade Bianche - štěrková klasika s českými favority na startu

Italská klasika Strade Biance je na programu v sobotu. Závod končící v Sieně bude i letos jedním z vrcholů Zdeňka Štybara. Ten byl na SB loni druhý a předloni ji vyhrál. Startují také Petr Vakoč, Roman Kreuziger a Ondřej Cink.

01.03.2017 / 7:44

Cancellara vítězí před Štybarem...SB 2016

 

V sobotu se mezi Sienou na 175 km odjede opět nádherný závod Strade Bianche 2017. Opět se můžeme těšit na pitoreskní scenérie a epesní dojezd v uličkách Sieny a dojezd na náměstí, kde loni Zdeněk Štybar už nedokázal předjet Fabiena Cancellaru. Jak popisuje na své Facebookové stránce specifika SB Zdeněk Štybar? "Je to hodně specifický závod, nedá se úplně přirovnat ke klasikám. Nebo když už, tak spíše k ardénským než vlámským. Je svůj. A po 10ti letech existence je to už závod World Tour, to není úplně pravidlem. Navíc ho jezdí zajímavý mix jezdců, vrchaři i klasikáři, to je na něm unikátní." 

Profil závodu

Kdo bude favoritem závodu? Loňský vítěz Fabien Cancellara už pověsil kolo na hřebík, a tak borce s největším historickým vkladem z posledních let je náš Zdeněk Štybar. Loni druhý, v roce 2015 vítězný. Loni skončil na Strade Bianche pátý i Petr Vakoč. Chybět nebude Peter Sagan, který prokázal na belgických klasikách výbornou formu a také jemu štěrk vůbec nevadí. Na domácí půdě budou chtít v novém dresu Bahrain Merida zazářit Nibali s Viscontim, kterým bude k ruce debutant Ondřej Cink, jemuž jakožto bývalému bikerovi, by měl povrch také vyhovovat. Jet by měl i olympijský vítěz Greg van Avermaet z BMC. V dresu Orica-Scott se představí Roman Kreuziger, který na Strade byl pátý a šestý Z Italů by k favoritům měli ještě patřit kolega Štybara s Vakočem, loni třetí Gianluca Brambilla, Diego Ulissi z UAE, Fabio Felline z Treku, Diego Rosa z Team Sky, Fabio Aru z Astany či Moreno Moser z Astany. Z klasikářů nebudou na startu chybět Benoot z Lotto Soudal, Rigoberto Urán z Cannondalu společně s VanMarckem. Jede i Kwiatkowski, Roglič nebo Dumoulin.

 

Zdroj fotografie: www.strade-bianche.it