Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kreuziger a Vakoč na startu v Abu Dhabi Tour 2017

Ve čtyřetapovém závodě v Abu Dhabi si to rozdají silničáři tento týden. Tři spurterské etapy a jedna horská čeká na profíky ve třetím ročníku tohoto závodu v poušti. Na startu budou ve čtvrtek i dva Česi. Roman Kreuziger si odbude premiéru v Orica-Scott a Petr Vakoč pojede v dresu Quick-Stepu.

20.02.2017 / 18:36

Abu Dhabi Tour 2016

Ve čtyřech etapách čeká na cyklisty celkem 671 kilometrů. Tři ze čtyř etap by měli končit rychlým závěrem, třetí má na konci náročnější kopec Jebel Hafeet, který končí ve výšce 1 025 m nad mořem. Čtvrtá etapa se bude jezdit na 5,5 km dlouhém okruhu, který závoďáci absolvují celkem šestačtyřicetkrát.

Profil třetí etapy Abu Dhabi Tour 2017

První dva ročníky vyhráli Esteban Chaves (2015) a Tanel Kangert (2016). Estonský borec to bude mít s obhajobou dosti náročné, letos bude muset porazit taková esa, jakými jsou Alberto Contador, Vincenzo Nibali, Nairo Quintana, Romain Bardet, Baukke Mollema, Rafael Majka, Tejay van Garderen, Rui Costa, Ilnur Zakharin či Roman Kreuziger. Ale třeba Contadora s Nibalim Kangert loni na Jebel Hafeetu zvládl porazit. Tak uvidíme, kdo bude slavit letos.

Tiskovka před závodem.

A kdo bude bojovat ve třech rovinatých etapách o etapové vavříny? Loni vítěz dvou etap a jednou bronzový Mark Cavendish, který ale letos zatím moc úspěchů nezaznamenal. Obě německé mašiny Kittel i Greipel nebudou chybět, na Tour Down Under neporažený sprinter Caleb Ewan. Další rychlá jména na startu? Swift, Lobato, Ulissi, Bennatti, Guardini, Ruffoni, Grosu či Erik Baška.

Z našich jsou tedy na startu Roman Kreuziger při své premiéře ve stáji Orica-Scott a v dresu Quick-Step Floors pojede Petr Vakoč.

STARTOVKA

Zdroj fotografie: www.abudhabitour.com