Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Ovládne Porte posedmé Willunga Hill

Cyklistická sezóně ve World Tour startuje v úterý 21. ledna v Austrálii tradičním etapovým závodem Santos Tour Down Under. Obhajuje Daryl Impey, zajímavé bude sledovat, zda královskou etapu na horu Willunga Hill posedmé za sebou zdolá jako první tasmánský rodák Richie Porte. Z našich jede za CCC Team Josef Černý. Uvnitř článku také najdete PODCAST k Tour Down Under.

14.01.2020 / 20:15

Podcast o Tour Down Under

Vyjede Richie zase první na Willunga Hill?

 

Richie Porte sice byl šestkrát první na Willunga Hill, ale jen jednou mu to pomohlo k celkovému vítězství na Tour Down Under. I loni si v předchozích etapách stačil vyjet jihoafrický borec Daryl Impey z Mitchelton Scott dostatečný náskok na Porteho, který na Willunga Hill udržel. A Impey jede i letos a mohl by si dojet už pro třetí celkové vítězství. A dostat se tak na druhé místo mezi celkovými vítězi TDU za Simona Gerranse, který má čtyři zářezy na adelaidském závodě.

Letos se závodu účastní 20 týmů a z nich 19 je z WT. Opět to bude na začátku boj klasikářů a spurtérů a až na Willunga Hill dostanou šanci vrchaři. V první etapě lze očekávat hromadný spurt po 150 km ze startového do cílového městečka Tanunda. Ve druhé etapě už dostanou šanci klasikáři, i když předloni dokázal udržet tempo na čele i Caleb Ewan a etapu vyhrál před Impeym, Mc Carthym a Saganem a v pelotonu je i letos. Třetí etapa do Paracombe se zase jela v roce 2017 a zde triumfoval na kopci Richie Porte před Gorkou Izagirrem a Chavesem.

 

Etapy_TDU_2020

 

Ve čtvrté etapě by zase měli dostat šanci sprinteři, v páté do Victor Harbour je 20 km před cílem nepříjemný kopec, což je dost času doje borce, kteří to na něm zkusí. A pak přichází Willunga Hill, kde to bude Porte proti všem.

Daryl Impey

 

Kdo bude bojovat o vavříny? Ve spurtech je tu silné trio Caleb Ewan, Sam Bennett (v dresu Deceunick Quick-Step) a Elia Viviani (poprvé za Cofidis), a pak třeba Philipsen, Sarreau, Nizzolo, Halvorsen, Greipel, Lawless či Gibbons. Z klasikářů už zmiňovaný Impey, pak Ulissi, mistr světa Mads Pedersen, Mc Carthy, L.L. Sánchez, Haas.

Bevin nejede TDU kvůli srdeční arytmii

Loni se do pádu držel velmi dobře i Kiwi v dresu CCC Paddy Bevin, kterému mu měl letos pomáhat i náš Josef Černý. Pepa Černý TDU pojede, ale Patrick Bevin Tour Down Under nepojede. CCC Team oznámil na svých stránkách, že kvůli zjištěné srdeční arytmii na EKG byl novozélandský cyklista hospitalizován v nemocnici v Adelaide. Jeho stav je neohrožující život, po léčbě by měl Bevin pokračovat v kariéře.

A na celkové pořadí kromě Porteho a Impeyho? Ineos jede na Dennise se Sivakovem, UAE na UIissiho, je tu Bardet, G. Bennett, S. Yates, mladí Australané v Sunwebu. Mezi nimi bohužel chybí loni šestý na TDU Chris Hamilton, kterého ze závodu vyřadil pád v tréninku.

Zdroj fotografie: tourdownunder.com.au