Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Sam Bennett vyhrál první etapu Tour Down Under. Slovák Baška třetí

První etapu závodu Tour Down Under vyhrál irský sprinter Deceuninck Quick-Step Sam Bennett před belgickým závodníkem Jasperem Philipsenem z UAE a Slovákem Erikem Baškou z Bory.

21.01.2020 / 5:12

Sam Bennett vyhrál 1. etapu TDU

 

Etapou se startem i cílem v městečku Tanunda na 150 km začal první závod sezóny ve World Tour. Nedaleko Adelaide si první vítězství ve sprintu vybojoval Deceuninck Quick-Step, jehož posila z Bory Ir Sam Bennett využil svého kvalitního rozjížděcího vlaku (v závěru Archbold a Mörköv) a po vítězství Caleba Ewana v nedělním kritériu ukázal, že i s ním se samozřejmě musí letos v závěrech počítat.

Suverénní vítěz nedělního kritéria v Adelaide Ewan se tentokrát umístil "až" sedmý. Stříbro bral mladý Belgičan Jasper Philipsen z UAE a bronz Slovák Erik Baška z Bora Hansgrohe. Viviani z Cofidisu byl čtvrtý a páté místo obsadil André Greipel z Israel Start-Up Nation.

Výsledky 1. etapy TDU

 

Sam Bennett vede i celkově před Philipsenem a Baškou, ale čtvrtý už je celkově loňský vítěz Daryl Impey z Mitchelton-Scott, který pobral body na prémiích. Náš Josef Černý byl v dresu CCC v etapě 94. a stejné místo má i v celkovém pořadí.

Výsledky 1. etapy TDU

Zdroj fotografie: www.tourdownunder.com.au