Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Souhrn přestupů ve World Tour přes sezónou 2020

Pokusili jsme se sestavit shrnutí přestupů před startem příští sezóny. TOP přestupem jsou přesuny Carapaze do Ineosu, Nibaliho do Treku, Dumoulina do Jumbo Visma nebo Sama Bennetta do Deceuninck-Quick Stepu. I dva naši borci měnili dresy. Jan Hirt se vrátil do CCC a Petr Vakoč zamířil za Van der Poelem do Corendonu.

15.12.2019 / 6:35

Carapaz zamířil do Ineosu

 

Začít asi musíme Ineosem. Ten ke Froomovi, Thomasovi a Bernalovi přivedl vítěz Gira Carapaze z Movistaru. Časovskářsky posílí britský tým Dennis z Bahrainu a ještě se řeší příchod Amadora z Movistaru. Přišel ještě mladý Kolumbijec Rivera. Odešli Poels (Bahrain), De la Cruz (UAE), Elissonde (Trek), Halvorsen (EF).

 

Škatulata se hýbaly také v belgickém DQS. Dlouho očekávaný příchod irského rychlíka Sama Bennetta z Bory se nakonec realizoval, což už předeslal odchod Elii Vivianiho do Cofidisu. Bennettovi přivedl Lefevere také rozjížděče Archbolda. Dále dorazili mladíci Almeida, Cattaneo, Ballerini, Garrison či Steel. Dost borců odešlo. Gilbert (Lotto Soudal), Mas (Movistar), Martinelli (Astana), Vakoč (Corendon), Richeze (UAE), Capecchi (Bahrain), Sabatini (Cofidis).

CCC změny

 

Zajímavě posílily polská céčka. Kromě našeho Honzy Hirta dorazil také Zakharin z Katushy, Trentin z Mitcheltonu nebo Masnada z Androni. K dalším top přestupům určitě patří přesun Nibaliho z Bahrainu do Treku. Američané mysleli i na budoucnost, když přivedli Kampa, Simmonse, Riese a Lopeze. Odešli třeba Degenkolb do Lotto Soudal nebo Felline do Astany.

 

Trek změny

 

Velké změny se děly také v Bahrain Merida. Odešel sice Nibali s Dennisem, ale přišli Landa, Poels, Haller, Bilbao, Cavendish a Valls.

Posily Bahrain Merida 2020

 

Zajímavě obměnil tým Movistar. Odešly hvězdy Quintana, Landa a Carapaz, přišel "jen" Mas, ale také se vedení španělského týmu snažilo okysličit tým mladými zahraničními talenty. Přišli i zkušení Italové Cataldo s Villellou. Z mladých dorazili Němec Hollman, Kolumbijec Alba, Brit Cullaigh, Dán Norsgaard, z Euskadi dorazil Samitier.

 

Arkea Samsic 2020

 

Zajímavé bude sledovat Naira Quintanu ve francouzském týmu Arkea Samsic. Bude se dělit o lídra s Barguilem, z Movistaru s ním přichází ještě Anacona, bratr Dayer a z Ineosu třeba Rosa. Spurt posiluje po odchodu Greipela boxer Bouhanni.

NTT_DimensionData 2020

 

Změny se děly také v Kreuzigrově Dimension Data, nově NTT v roce 2020. Přišli Barbero (Movistar), časovkář Campenaerts, Battistella - mistr světa v U23 nebo rychlý Walscheid.

A další zajímavé přestupy? Rozpustila to Katusha, nejvíc jezdců šlo do Israel Cycling, Pollitt, Dowsett, Zabel, Navarro, Biermans. IC posílil ještě také Dan Martin z UAE. Astanu posílil Rodriguez z Euskadi, Aranburu z Caja Rujal a Vlasov z Gazpromu. V odchodech, které výše nezazněly ještě svítí třeba Cort Nielsenův přesun do EF Drapac. Ještě nesmíme zapomenout na Boru. Ta kromě Benetta přišla ještě o Formola (UAE). Přišel mladý Rakušan Gamper a Kamna ze Sunwebu.

 Dumoulin do Jumbo Visma

 

Sunweb přišel ještě také o Toma Dumoulina, jenž zamířil do Jumbo Visma, které bude ještě silnější, vždyť má Rogliče, Kruijswijka a další. Do Sunwebu míří Denz, Sütterlin, Tiesj Benoot, Nils Eekohoff a Felix Gall.

VŠECHNY PŘESTUPY

Zdroj fotografie: twitterový účet ammattipyöräily