Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Omán, Andalusie a Algarve. Tři týdenní etapáky s hvězdami i českými závodníky

Třetí únorový týden přinese tři pětidenní etapáky. V úterý 14. února začne Okolo Ománu, o den později Ruta del Sol (Okolo Andalusie) a Volta ao Algarve. Na startu budou hvězdy typu Contador, Aru, Bardet aj. i spousta českých borců. V Ománu Sisr, na Algare Bárta se Štybarem a v Andalusii Cink, Turek, Hirt a Schlegel.

10.02.2017 / 6:11

 

 

Romain Bardet pojede Okolo Ománu

Okolo Ománu startuje 14.2. Jediný z asijských závodů, kdy cyklisté zavítají také do kopců. Loni vyhrál Omán Vincenzo Nibali. Letos si na vítězství bude brousit zuby loni druhý Romain Bardet z AG2R, připraven je Nibaliho nástupce v Astaně Fabio Aru. Pojede také Portugalec Rui Costa z UAE či Bob Jungels z Quick-Step Floors. O vítězi by mělo rozhodnout stoupání na Zelenou horu  5. etapě. Z klasikářů budou ladit formu na první jarní klasiky Tom Boonen Quick-Step Floors, Greg van Avermaet z BMC či Kristoff z Kaťuši. Z našich bude na startu v dresu CCC Sprandi Polkowice František Sisr.

 Předběžná startovka

Ruta del Sol - Okolo Andalusie. 15. února začíná pětidenní etapák na jihu Španělska, cesta za sluncem - Ruta del Sol. Závod si vybral jako první v dresu Treku Alberto Contador. Jeho největšími soupeři budou Ion Izagirre z Bahrain-Merida, Warren Barguil ze SunWebu, Mikel Landa (Team Sky), Thibaut Pinot (FDJ), Alejandro Valverde (Movistar) a Cannondale pojede v silné sestavě: Pierre Rolland, Rigoberto Uran, Joe Dombrowski a Hugh Carthy. Z českých cyklistů by měli závodit za CCC Michal Schlegel a Jan Hirt, za Bahrain-Merida Ondřej Cink za Israel Cycling Academy Daniel Turek.

Předběžná startovka

Volta ao Algarve startuje ve stejný den jako Ruta del Sol. A také trvá pět dní. Závod vyhrál dvakrát po sobě Geraint Thomas ze Sky. O výhru by mohl bojovat Daniel Martin z Quick-Stepu, Slovinec Simon Špilak z Kaťuši nebo Michele Scarponi z Astany. Ze sprinterů bude na závodě silná konkurence. Jedou Cavendish, Groenewegen, Gaviria, Bouhanni, Greipel, Degenkolb, Démare i Boasson Hagen. V časovce se porvou o vítězství Tony Martin, Castroviejo, domácí Oliveria a my budeme držet pěsti i Janu Bártovi, který si odbude letošní premiéru v dresu Bory. V dresu Quick-Step se představí opět Zdeněk Štybar.

Předběžná startovka