Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Cadel Evans Great Ocean Road Race - australská klasika začíná psát historii

Druhým závodem UCI World Tour je jednorázový závod v Autrálii Cadel Evans Great Ocean Road Race. Letos se jede třetí ročník. První vyhrál Meersman, druhý Kennaugh. Na startu je i Petr Vakoč.

26.01.2017 / 18:58

Závod Cadela Evanse loni vyhrál Brit Peter Kennaugh ze Sky

Druhý závod světové série UCI startuje opět v Austrálii. Tentokrát je na pořadu jednorázovka v městěčku Geelong nedaleko Melbourne a podle názvu lze dovodit, kdo je jeho hlavním organizátorem. Bývalý biker a silniční profík Cadel Evans se po konci aktivní kariéry vrhnul na pořádání závodů a je vidět, že mu to jde velmi dobře.

A kdo se bude snažit v závodu, který měří 174 km o vítězství. Loňský obhájce Peter Kennaugh ze Sky chybí, ale britský tým přivezl svoji největší hvězdu Chrise Frooma, který není specialista na klasiky, ale určitě bude chtít v závodu nějakou roli hrát. Nebeští jezdci by mohli jet na Luke Rowa či v rychlém závěru na Dannyho van Poppela. Pojede také vítěz Tour Down Under Richie Porte z BMC, ale vítěze hledejme spíše mezi klasikáři, což je v BMC australský mistr Miles Scotson. . A kdo z nich je hodnocen nejlépe dle procyclingstats.com? Je to náš Petr Vakoč z Quick-Step Floors. Uvidíme, zda Petrovi vyjde jednorázovka lépe než etapák v Adelaide, kde skončil celkově 33.

 

Na startuje i domácí Orica-Scott s Kolumbijcem Chavesem, druhým na TDU a domácím zkušeným klasikářem Simonem Gerransem. Která další jména by mohla závod Cadela Evanse vyhrát? Nathan Haas ukázal formu na TDU, Jan Bakelants z AG2R umí vsadit, stejně jako Vakočův kolega Brambilla. To umí i Edward Theuns z Treku, Tom Jelte Slagter z Cannondalu či Baptiste Planckaert z Kaťuši. V rychlém dojezdu by se naopak mohli prosadit Sam Bennett z Bory, Nikias Arndt ze Sunwebu či Wagner z Lotto-NL Jumbo.

 Předběžné soupisky

Zdroj fotografie: www.cadelevansgreatoceanroadrace.com