Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Okolo Guangxi startuje v Číně v úterý jako poslední závod sezóny v UCI WorldTour

Šest etap v čínském regionu Guangxi odstartuje v úterý převážně sprinterský etapák. Na startu bude 18 WorldTour týmů. Loni kraloval spurtům Gaviria a celkově vyhrál Wellens.

14.10.2018 / 8:29

Tim Wellens vyhrál Tour of Guangxi 2017

 

Čínský etapák se jel prvně loni, zářil tam ve spurtech Fernando Gaviria (čtyři vítězství) a v jediné etapě s dojezdem na kopec si celkové vítězství vyjel Tim Wellens z Lotto Soudal, který porazil Baukeho Mollemu, Nicholase Roche a Juliana Alaphilippa. Zbývající etapu pro sebe uzmul Dylan Groeneweggen.

Kdo bude bojovat o vavříny letos? Ve spurtech to budou Ackermann (Bora), Démare (FDJ), Groeneweggen (LottoNL-Jumbo), Jakobsen (QPS), Trentin (Mitchelton-Scott), Bauhaus a Walscheid (Sunweb), Minali (Astana), Barbero (Movistar), Stuyven (Trek), Halvorsen (Sky).

Fernando Gaviria loni vyhrál 4 etapy

 

O celkové vítězství se rozhodne ve 4. etapě, která končí cílovou stojkou, kterou loni zvládl nejlépe Wellens. V páté etapě jsou ještě podobné kopce, loni je však zvládli sprinteři přeje bez ztráty a sprintoval celý balík. I letos by se tak mělo o celkovém vítězi rozhodnou ve čtvrté etapě z Nanningu do Mashannongla.

Profil čtvrté etapy Okolo Guangxi

 

Takže adepti na vítězství? Z vrchařů se pokusí ještě trochu vylepšit sezónu Porte a Aru. Ve formě jel v závěru sezóny Urán, pro kterého pojede i Hugh Carthy. Překvapit může třeba Sepp Kuss nebo Davide Villella.. Z klasikářů si na vítězství mohou brousit zuby Gilbert, Moscon, L.L. Sanchez, Kennaug, Vuillermoz, Kragh-Andersen, Lutsenko nebo Stuyven.

Zdroj fotografie: www.tourofguangxi.com.cn/en