Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Závod padajícího listí končí evropskou sezónu

V sobotu se jede poslední závod série UCI World Tour v Evropě. Tradiční klasika z Bergama do Coma - Il Lombardia. Na startu je loňský vítěz Nibali i mistr světa Valverde. Jedou i Roman Kreuziger a Jan Hirt. Včera oznámil neúčast Julian Alaphilippe.

08.10.2018 / 6:30

Loni se na Lombardii radoval Nibali, kdo zvedat ruce letos?

 

Letos se jede už 112. ročník závodu měřícího 241 km. Jako vždy je klasika padajícího listí příležitostí i pro vrchaře, protože 50 km před cílem čeká na peloton Muro di Sormano a v závěru ještě Civiglio 13 km před cílem.

Profil Lombardie

I listina předchozích vítězů ukazuje, že na Il Lombardii se dokáží prosadit i jezdci na celkové pořadí z Grand Tour. Loni ujel všem letošní vítěz Milan - San Remo Vincenzo Nibali. Ten ještě na MS nebyl ve své kůži, ale v sobotu už byl 8. na Giro delle Emilia. Na podiu ho doprovodili minulý rok Alaphilippe a Moscon. Oba měli být favority i letos, ale Alaphilippe v úterý oznámil, že kvůli únavě končí sezónu.

Podium 2017

Kdo ještě vyhrál Lombardii? V roce 2016 Chaves, před ním zase slavil "žralok z Messiny", v roce 2014 slavil Dan Martin a před ním dvakrát Joaquim Rodriguez.

Závod padajícího listí

 

Kdo bude kromě Nibaliho, Alaphilippa a Moscona favority na vítězství letos? Určitě další Italové a Francouzi. Z domácích borců by mohli na vítězství pomýšlet De Marchi z BMC, vítěz sobotního Giro delle Emilia. Formolo z Bora Hansgrohe by mohl zůstat v závěru, stejně jako Ciccone z Bardiani nebo Villela z Astany.  Francouzi mají na place Bardeta z AG2R a Pinota z FDJ.

Alejandro Valverde

 

Až do svých osmatřiceti čekal Alejandro Valverde na titul mistra světa. Povedlo se mu to až letos v Innsbrucku. Ještě jeden triumf mu chybí. Na Lombardii má statistiku: 2, 2, 4, 6, 12, 39...

 

A bude tu i zástup dalších. Rigoberto Urán, Primož Roglič, Bauke Mollema, Dan Martin, Adam Yates a náš Roman Kreuziger (poslední závod Romana v dresu Mitchelton-Scott), Robert Gesing, Jacob Fuglsang, Tim Wellens nebo třeba Michael Matthews? Jan Hirt pojede v dresu Astany asi pro Dána Fuglsanga.

 

Zdroj fotografie: www.ilombardia.it