Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Znovuzrození ikonického designu Molteni

Čestmír Kalaš, zakladatel společnosti Kalas Sportswear, poprvé začal vyrábět cyklistické oblečení v roce 1990. Jako československý cyklista závodil ve stejné době jako Eddy Merckx a je velmi poctěn, že společnost, která nese jeho jméno, dostala příležitost oživit ikonický design MOLTENI pro šestidenní závody v Londýně, který je dostupný i pro širokou veřejnost.

24.10.2018 / 6:20

Molteni a Merckx? KALAS Sportswear nemohl odolat...

Pro každého cyklistu nejenom v Evropě, ale i po celém světě je značka Molteni spojena se jménem Eddy Merckx. Tento fenomenální cyklista závodil za italskou stáj mezi lety 1971 a 1976. V té době byl Merckx králem závodů Grand Tour, když se mu podařilo vyhrát třikrát jak Tour de France, tak i Giro d’Italia, a jednou závod Vuelta a España. Kromě toho byl v těchto známých barvách dvakrát korunován mistrem světa.

Molteni a Merckx? KALAS Sportswear nemohl odolat...

 

Pan Kalaš si živě vybavuje první setkání s Kanibalem koncem roku 1987. V té době byl jmenován do funkce národního trenéra cyklokrosu a se svým týmem se účastnil závodu v belgickém Loenhout. Merckx byl čestným hostem a pan Kalaš měl tu čest se setkat s touto věhlasnou ikonou cyklistiky prostřednictvím ředitele závodu. Potřesení rukou zůstává dodnes v jeho paměti nezapomenutelným zážitkem.

Dres Molteni

 

 

Značka MOLTENI udělala na českého trenéra i závodníka jednoznačně velký dojem. „Dříve za éry komunismu jsme absolvovali týmové výjezdy do severní Itálie a u večeře jsme pokaždé upřednostňovali salám Molteni před tradičními italskými těstovinami,“ vzpomíná pan Kalaš. „V té době jsme totiž neměli doma možnost takových luxusních požitků, takže když se naskytla příležitost salámu propagovaného samotným Eddym Merckxem, tak jsme si ho prostě museli dát!“

 

Výsledky prvního dne Six Day London 2018

Zdroj fotografie: www.kalas.cz