Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Obhájí Zdeněk Štybar Omloop?

První belgická kostková klasika je tady. Omloop Het Nieuwsblad startuje už v sobotu 29. února. Pojede i obhájce loňského vítězství náš Zdeněk Štybar. Dokáže obhájit v těžké konkurence ostatních klasikářů?

24.02.2020 / 6:31

 

Konečně jsou tady. Jarní klasiky, jednorázové závody na kostkách či do krátkých strmých kopců. Dlouhé závody, s náročným počasím a špalíry diváků kolem trati a v cíli. Loni se v první otvírací klasice UCI World Tour Omloop Het Nieuwsblad prosadil náš Zdeněk Štybar, který porazil borce z úniku van Avermaea, Wellense, Lutsenka a Teunse včasným atakem v cílovém městě Ninove.


Letos to bude opět těžký boj v 75. ročníku Omloopu se startem v Gentu a cílem v Ninove po 200 kilometrech. 

 

Profil_OHN_2020

 

Štybara bude v DQS podporovat Asgreen, Lampaert a Jungels, zároveň každý z nich může být v úniku, který rozhodne. Jeden konkurent ve vlastním týmu ale Zdeňkovi ubyl.
Philippe Gilbert odešel do Lotto Soudal, kde bude spolu s Wellensem hlavním soupeřem tohoto belgického rivala DQS.

 

 

Další dva Belgáni jsou připraveni v dresu Treku Segafredo, Jasper Stuyven a Edward Teuns (oba však potlučení a dodření z pádu ve 3. etapě Ruta del Sol Stuyven a Theuns na zemi na Ruta del Sol), s nimi pak bude mistr světa z Yorkshiru Mads Pedersen, což je velmi silná trojka.
CCC Team má připraveného Grega van Avermaeta, který závod už dvakrát vyhrál a dvakrát byl druhý (naposledy loni), navíc mají CCC také posillu Mattea Trentina.

Van Avermaet a Štybar na OHN 2019

 

AG2R přiváží bratry Naesenovi, Sunweb posilu z Lotta a rodáka z Gentu Tiesje Benoota, EF má Sepa vanMarckeho a Jense Keukeleireho. Bahrain Merida Dylana Teunse, Sonnyho Colbrelliho a Heinricha Hausslera.

Vítězství Zdeňka Štybara v roce 2019 na OHN

 

Cofidis přijíždí s Clayesem a Vermotem, Israel Start-UP Nation s Nilsem Polittem, Movistar s Roelandstem a Ineos s van Baarlem, Mosconem, Stannardem a Rowem. NTT má v sestavě Valgrena, UAE Kristoffa, MTS Durbridge se Smithem, Jumbo Visma s Teunissenem.

 

History OHN

 

A pak je tu ještě Alpecin-Fenix na startu s Mathieu van der Poelem a naším Petrem Vakočem. Ve čtvrtek však přišla z Alpecinu zpráva, že MVDP se kvůli chřipce nezúčastní OHN ani KBK.

PŘEDBĚŽNÁ STARTOVKA OMLOOP HET NIEUWSBLAD 2020

 

 

Zdroj fotografie: www.omloophetnieuwsbladcyclo.be/en/