Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Obhájí Zdeněk Štybar Omloop?

První belgická kostková klasika je tady. Omloop Het Nieuwsblad startuje už v sobotu 29. února. Pojede i obhájce loňského vítězství náš Zdeněk Štybar. Dokáže obhájit v těžké konkurence ostatních klasikářů?

24.02.2020 / 6:31

 

Konečně jsou tady. Jarní klasiky, jednorázové závody na kostkách či do krátkých strmých kopců. Dlouhé závody, s náročným počasím a špalíry diváků kolem trati a v cíli. Loni se v první otvírací klasice UCI World Tour Omloop Het Nieuwsblad prosadil náš Zdeněk Štybar, který porazil borce z úniku van Avermaea, Wellense, Lutsenka a Teunse včasným atakem v cílovém městě Ninove.


Letos to bude opět těžký boj v 75. ročníku Omloopu se startem v Gentu a cílem v Ninove po 200 kilometrech. 

 

Profil_OHN_2020

 

Štybara bude v DQS podporovat Asgreen, Lampaert a Jungels, zároveň každý z nich může být v úniku, který rozhodne. Jeden konkurent ve vlastním týmu ale Zdeňkovi ubyl.
Philippe Gilbert odešel do Lotto Soudal, kde bude spolu s Wellensem hlavním soupeřem tohoto belgického rivala DQS.

 

 

Další dva Belgáni jsou připraveni v dresu Treku Segafredo, Jasper Stuyven a Edward Teuns (oba však potlučení a dodření z pádu ve 3. etapě Ruta del Sol Stuyven a Theuns na zemi na Ruta del Sol), s nimi pak bude mistr světa z Yorkshiru Mads Pedersen, což je velmi silná trojka.
CCC Team má připraveného Grega van Avermaeta, který závod už dvakrát vyhrál a dvakrát byl druhý (naposledy loni), navíc mají CCC také posillu Mattea Trentina.

Van Avermaet a Štybar na OHN 2019

 

AG2R přiváží bratry Naesenovi, Sunweb posilu z Lotta a rodáka z Gentu Tiesje Benoota, EF má Sepa vanMarckeho a Jense Keukeleireho. Bahrain Merida Dylana Teunse, Sonnyho Colbrelliho a Heinricha Hausslera.

Vítězství Zdeňka Štybara v roce 2019 na OHN

 

Cofidis přijíždí s Clayesem a Vermotem, Israel Start-UP Nation s Nilsem Polittem, Movistar s Roelandstem a Ineos s van Baarlem, Mosconem, Stannardem a Rowem. NTT má v sestavě Valgrena, UAE Kristoffa, MTS Durbridge se Smithem, Jumbo Visma s Teunissenem.

 

History OHN

 

A pak je tu ještě Alpecin-Fenix na startu s Mathieu van der Poelem a naším Petrem Vakočem. Ve čtvrtek však přišla z Alpecinu zpráva, že MVDP se kvůli chřipce nezúčastní OHN ani KBK.

PŘEDBĚŽNÁ STARTOVKA OMLOOP HET NIEUWSBLAD 2020

 

 

Zdroj fotografie: www.omloophetnieuwsbladcyclo.be/en/