Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Volta ao Algarve ovládla další mladá hvězda - Remco Evenepoel

Mládí vpřed. Po tom, co Pogačar zazářil na Valencii, předvedl další borec nastupující generace, Belgičan Remco Evenepoel z Deceuninck Quick-Step parádní představení na Okolo Algarve. Vyhrál dvě etapy i celkové pořadí. A na Giro si tak pište dalšího favorita...

23.02.2020 / 17:19

Remco unaven po čtvrté etapě

Šestačtyřicátý ročník Volta ao Algarve vyhrál dvacetiletý Belgičan Remco Evenepoel z Deceuninck Quick-Step. Základ vítězství položil ve druhé etapy, když na Alto Foia v kopci překvapil včasnýma atakem a v závěru odrazil útok Maxe Schacmanna z Bory.

Jakobsen vyhrál 1. etapu Okolo Algarve

Sprinterské etapy vyhráli Evenpoelův kolegy Fabio Jakobsen (1.etapa) a Cees Bol ze Sunwebu (3. etapa).

Cees Bol vyhrál 3. etapu Algarve

Ve čtvrté etapě na dvoukilometrový kopec Malhao, kde loni vyhrál Zdeněk Štybar, opanoval Kolumbijel Miguel Angel Lopez, který ujel všem, Evenepoel měl co dělat, aby udržel žlutý dres lídra závodu, ale povedlo se mu to. Do závěrečné časovky nastoupil z prvního místa.

A časovka. V té porazil Evenepoel i mistra světa Rohana Dennise z Ineosu. Třetí byl Stefan Küng z FDJ. Celkové pořadí Volta ao Algarve 2020: 1. Evenepol, 2. Schachmann, 3. López.