Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Le Tour de France přichází...

Nejslavnější etapový závod startuje 1. července v německém Düsseldorfu časovkou. 104. ročník přinese opět souboje spurtérů, časovkářů, vrchařů a hlavně borců na celkové pořadí. Co nám letos Francie předvede? Zatím mají účast jistou i dva naši, Roman Kreuziger a Ondřej Cink.

28.06.2017 / 19:08

Poběží zase Froome?

Grand depart je letos v Německém Düsseldorfu, kde budou domácí fanoušci upínat zraky k Tonymu Martinovi, jenž by po 14km dlouhé časovce rád do žlutého. Proti budou časovkáři jako Castroviejo, Roglič, Kyrienka, Van Emden či Dowsett. Překvapit by mohl i mladý švýcarský borec Stefan Küng z BMC, nedávno druhý na podobné distanci za Dennisem na Tour de Suisse.

Pak dostanou prostor sprinteři. Ti dostanou příležitost v Belgii, kde končí v Lutychu druhá etapa. Ale nebude to klasikářský dojezd, jak by se na toto město slušelo, ale rovinatý. Takže první souboj mezi Kittelem, Greipelem, Saganem, Kristoffem, Groenewegenem, Degenkolbem, Bouhanním, Démarem a Colbrellim.

Třetí etapa bude mít v závěru klasikářskou stojku. V cílovém Longwy dostanou prostor borci jako Valverde, Gilbert, D. Martin, Kwiatkowski, Ulissi, Benoot, Wellens a v dresu českého mistra i náš Zdeněk Štybar.

Richie Porte, pro mnohé hlavní favorit

Už v páté etapě na La Planche des Belles Filles dostano po časovce podruhé šanci borci na celkové pořadí. 6 km dlouhý kopec má průměr 8,5% a v závěru 20% úsek. Takže uvidíme, zda to sedne Quintanovi a jak se ho udrží hlavní favorité Porte s Froomem a další borci na celkové pořadí Bardet, Izagirre, Contador, Aru, Fuglsang, Chaves, Meintjes.

Kolikrát se bude radovat André Gorila Greipel?

Šestá a sedmá etapa bude opět pro sprintery. Pak přijdou opět dvě horské etapy, rozhoří se také boj a puntikatý dres pro nejlepšího vrchaře. Loni ho vyhrál Polák Rafal Majka před Thomasem de Gentem, podobný souboj, do kterého by mohli promluvit ještě třeba Barguil, Voeckler, Pauwels či Clement.

Pojede Majka zase pro punitkatý dres?

Desátá a jedenáctá etapa opět budou opět šancí pro sprinetry, pak přicházejí Pyreneje a v nich už se bude lámat chleba na předních pozicích. Z českých borců mají zatím jistou Tour Roman Kreuziger, který staruje již poosmé a bude kapitánem Orica-Scott v horách, kde by měl pomáhat S. Yatesovi a hlavní hvězdě australského týmu Estebanovi Chavesovi. Ondřej Cink jede na Tour premiéru a bude jedním ze superdomestiků Iona Izagirra v týmu Bahrain Merida.

Wanty - Groupe Gobert obléká česká firma KALAS Sportswear

Kromě českých jezdců budou na Staré dámě k vidění také české dresy. Respektive česko-belgické. Divokou kartu obdržela belgická stáj Wanty - Groupe Gobert, která jezdí v dresech KALAS Sportswear.

Od třinácté etapy už to budu hlavně horské souboje, sprinteři dostanou šanci ještě v 19. etapě a v tradičně v Paříži, ve 20. etapě se bude definitivně rozhodovat o žlutém dresu ve 23 km dlouhé časovce v Marseille. Rovinatá časovka bude mít v polovině kilometr dlouhé ostré stoupání. Kdo si tedy bude dávat letos na Champs-Élyseés šampaňské?

Vyhraje letos zase Chris Froome?

 

Zdroj fotografie: www.letour.com