Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kdo ovládne Flandry?

V neděli snad vyvrcholí klasikářská sezóna. Jedou se slavné Flandry. A opět to bude souboj Van Aert versus Van der Poel, a také Alaphilippe, Štybar, Bettiol, Pedersen...

18.10.2020 / 6:16

Profil Flandry 2020

Na cyklisty čeká v neděli 104. ročník slavného závodu a jeden z monumentů Tour des Flandres. Závod byl letos zkrácen, měří "jen" 243 kilometrů a můžeme se těšit na slavné bergy, kostky, vítr, vše, co k tomuto slavnému závodu neodmyslitelně patří. Závod byl tedy zkrácen oproti loňsku o 24 kilometrů, a nepojedou se legendární stoupání na Tenbosse a Muur van Geraardsbergen, ale zase byl přidán Valkenberg.

 

Wout van Aert

 

Závod začíná v 9:45 Antverpách a vede z jihozápadu do Zottegemu a hned za ním začíná první ze 17 stoupání, Katteberg, a to na hranici 100. kilometru závodu. První ze tří výstupů na Oude Kwaremont přichází brzy poté.

 

Během následujících 70 kilometrů, před druhým výstupem na Oude Kwaremont, následuje sedm stoupání a dlouhá dlážděná sekce Haaghoek, což může být velmi zrádná fáze závodu, zejména na mokru.

 

Flandry stoupání

 

Když jezdci vyjedou podruhé Oude Kwaremont, bude zbývat do cíle ještě necelých 60 kilometrů. Po vystoupání tohoto dlouhého (pro Flandry) stoupání s jeho strmým dlážděným úsekem se borci propletou úzkými uličkami k úpatí Paterbergu - další prudké dlážděné rampě. O 6  kilometrů později dorazí na Koppenberg - 500 metrů dlažebních kostek stoupajících strmě vzhůru...

Stoupání 2019

 

Pak budou následovat ještě další tři stoupání, poslední z nich je 2,5 km je stoupání na Kruisberg-Hotond, než se jezdci vrátí na Oude Kwaremont a Paterberg. Z toho druhého do cíle v Oudenaarde zbývá už jen 13 kilometrů....Kolik jezdců pojede o slavný titul?

 

Bude se konat repete za Gent - Wevelgem, kde van der Poel tak hlídal van Aerta, až vyhrál Mads Pedersen. Loni byl na Flandrech MVDP 4. i přes pád, WVA byl loni 14.

 

MVDP_2019

Do této zápletky ještě vstpujuje mistr světa Julian Alaphilippe, který se pokusí ještě vylepšit skvělou sezónu. Podporu bude mít ve skvělém týmu Deceuninkc Quick - Step na čele s naším Zdeňkem Štybarem, jedou i Senechal, Lampaert či Jungels. Van der Poela bude v Alpecinu zase podporovat Petr Vakoč. Rozhovor s Petrem Vakočem ve Sportu

 

Alaphilippe na MS

 

Obhajuje Ital Alberto Bettiol z EF, který loni v závěru ujel vše, druhý skončil Kasper Asgreen z DQS a třetí Alexander Kristoff z UAE. Mezi další žhavé favority by měli patřit také Trentin z CCC, O. Naesen z AG2R, Sören Kragh Andersen ze Sunwebu či Kwiatkowski z Ineosu.

 

Palmares_Flandry

 

Mezi černé koně a borce do TOP15 by pak mohli patřit Degenkolb s Wellensem z Lotto Soudal, VanMarcke z EF, Schachmann z Bory, Stuyven z Treku, Küng z FDJ, Teuns z Bahrainu, Lutsenko z Astany, a Niki Terprstra z Direct Energie.

Zdroj fotografie: www.flandersclassics.be/en