Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Časovku v kraji Prosecca vyhrál neporazitelný Ganna. Skvěle zajel i Josef Černý

Druhou časovku Giro d´Italia opět ovládl domácí Filippo Ganna z Ineos Grenadiers. Druhý skončil jeho stájový kolega Rohan Dennis a třetí byl Brandon Mc Nulty z UAE. Výborný výkon opět předvedl jediný Čech na Giru Josef Černý, když dojel na pátém místě. V boji o celkové pořadí Almeida zase vylepšil svůj náskok na čele.

17.10.2020 / 16:39

Ganna vítězí i ve 14. etapě Gira

 

Gannova dominance nebyla na 34,1 km až taková jako v Palermu. Na trati mezi Conegliano a Valdobbiadene v kraji Prosecca měl na prvním mezičase "jen" pět vteřin na kolegu z Ineosu Dennise, ale postupně náskok navyšoval a v cíli z toho bylo 26 sekund na Australana.

Výborně opět jel Josef Černý. Na mazičasech byl v TOP5, v cíli překonal o 50 sekund vedoucího Campanaertse, ale v křesle lídra neseděl dlouho o stejnou porci sekund jej brzy předjel v cíli Rohan Dennis. Pak ještě přijel Ganna a bylo to třetí místo, jen o pět vteřin porazil Pepu Černého Belgičan De Gendt.

 

Almeida_ITT_14

 

Pak už šli na trať lídři celkového pořadí. Velmi dobře jel na mezičasech Američan Mc Nulty z UAE a v cíli z toho bylo 3. místo. Na prvním mezičase byl z  borců na celkové z TOP10 na tom nejlépe lídr závodu Joao Almeida. Na Nibaliho měl 28 sekund.

 

Velmi dobře zajel Wilco Kelderman, který byl v časovce 9. a pak už jel jen Almeida, který Nizozemce předčil a v pořadí časovky zapadl za Pepu Černého na 6. místo, čímž si vylepšil náskok na borce z TOP10.

TOP_10_ITT 14

 TOP10_GC_14

 

Co říkal pro web CCC po časovce Pepa Černý? "Zatím je Giro dost těžké, proto jsem rád, že jsem dnes měl znovu dobré nohy, což byl základ dobrého výkonu v časovce. Cítil jsem pro dnešní časovku velkou motivaci. S pátým místem jsem hodně spokojen, zvláště, když se podíváte do výsledovky, jací jsou tady časovkáří na Giru. Trasa byla dnes skutečně rychlá, ale bylo tu zase krátké stoupání bylo zase brzy po startu. Přestože jsem ho dost cítil v nohách, dokázal jsem udržet svoji sílu a dobrou kadenci. Také jsem opravdu rád, že jsem dokázal o trošku zlepšit svůj výsledek z úvodní časovky, ukazuje to na posun formy dobrým směrem. Poslední den nás čeká ještě jedna časovka, takže doufám, že tam budu moci něco zkusit a ukázat.“

Zdroj fotografie: www.giroditalia.it/