Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Jízda po kostkách pokračuje. Zopakuje Sagan výhru na Gent-Wevelgem?

Zatímco jedna část profipelotonu zápolí v Katalánsku, party klasiků mají tento týden napilno v Belgii. V neděli se jede dlouhá klasika Gent – Wevelgem.

28.03.2015 / 9:38

Gent - Wevelgem startuje již v neděliTradiční podnik Gent – Wevelgem se pořádá již od roku 1934, kvůli profilu tratě se jedná spíše o sprinterskou klasiku. Na 240 km čeká na závodníky 9 stoupání, avšak závěrečných třicet pět kilometrů už má poměrně rovinatý charakter.

Jarní boje na belgických kostkách letos vynechává jeden z nejúspěšnějších jezdců tohoto závodu, trojnásobný vítěz Tom Boonen. Toho z akce vyřadilo vykloubené rameno po pádu v první etapě Paříž – Nice. V klasikách se ale daří i Čechům a Slovákům. Na startu se objeví takřka domácí Zdeněk Štybar, trojnásobný mistr světa v cyklokrosu žijící v Belgii. Ten včera bojoval o vítězství na E3 Harelbeke, na Gerainta Thomase ze Sky však nestačil a obsadil skvělé druhé místo.

 Kromě českého cyklisty ze stáje Etixx – Quick step se mohou fanoušci cyklistiky těšit na Petera Sagana z Tinkoff-Saxo.

Peter Sagan baví diváky dojezdy na zadním kole

Pětadvacetiletý Slovák už vítězství ve Wevelgem jednou slavil a to v roce 2013 v dresu Cannondalu. I loni si připsal pódiové umístění, skončil třetí za Johnem Degenkolbem a Arnaudem Démarem. I Sagan jel včera v závěrečném úniku na E3 Harelbeke, ale na nástup Thomase se Štybarem nestačil a propadl se až do skupiny, která tři uprchlíky naháněla. Bude se mu lépe dařit v nedělním podniku, kdy se v závěru předpokládá spíše hromadný sprint?

Kromě již zmíněných jezdců je startovka plná kvalitních sprinterů či klasiků. Předběžně je za tým Etixx – Quick Step nahlášen i Mark Cavendish, který se na Milán – San Remo potýkal s nemocí  a na E3 Harelbeke nestartoval.  Dalším silným závodníkem belgické stáje je Niki Terpstra. Dobrou formu měl v úvodu roku Greg Van Avermaet z BMC, ale na Harelbeke přelétl přes říditka a podle vyjádření pro týmový web jej bolí bok, ale zatím to vypadá na účast i v dalších závodech. Start sezony se vyvedl Nacerovi Bouhannimu z Cofidisu či Alexandru Kristoffovi z Katushy.

Na klasikách je tradičně úspěšný Fabian Cancellara, jenže atraktivní část závodnického kalendáře pro něj skončila. Ani tento jezdec ze stáje Trek Factory Racing nedokončil E3 Harelbeke, jenže následkem nebyly odřeniny, ale rovnou fraktury. Vyšetření ukázalo, že Cancellara má dvě zlomeniny obratlů v oblasti spodních zad. Doba léčení je zatím neznámá.

Snímek zlomeného obratle Fabiana Cancellary

Za tým Sky by měli v západních Flandrech jet například Geraint Thomas, vítěz E3 Harelbeke , Elia Viviani, Ian Stannard a také Bradley Wiggins. 

PŘEDBĚŽNÁ STARTOVKA ZÁVODU

 

SH

Zdroj fotografie: http://www.gent-wevelgem.be/, Flanders Classics - Lieven De Cock, https://www.facebook.com/gentwevelgem, http://www.trekfactoryracing.com/