Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Vakočův kolega z Etixxu Julien Alaphilippe přišel na Katalánsku o vítězství na cílové čáře

Šesté pokračování etapového závodu Volta Ciclista a Catalunya znamenalo první vítězství ve World Tour pro Rusa Černetského z Katushy.

28.03.2015 / 17:25

Sergej Černetskyj vyhrál šestou etapu Okolo Katalánska

Asi poslední možnost jak vysvléci Richieho Porteho ze Sky z trikotu vedoucího závodníka měli ostatní favorité v etapě z Cervery do Port Aventury, která měřila 194 kilometrů. V polovině etapy bylo stoupání na kopec vysoký téměř 1 000 m. Ráz závodu ale určit brzzký únik jedendvacetičlenné skupiny, ve které byli:

 Vorganov (Katusha), Černetskyj (Katusha), Silin (Katusha), Van Garderen (BMC), Soler (Movistar), Danielson (Cannondale), Verona (Etixx), Alaphilippe (Etixx), Lecusinier (FDJ), Durasek (Lampre), Kruijswijk (Lotto NL), Hivert (Bretagne), Vachon (Bretagne), Paterski (CCC), Navarro (Cofidis), Chetout (Cofidis), Jeandesboz (Europar), Minnaard (Wanty), Preidler (Giant) a Cano (Colombia).

Skupina si vyjela téměř pětiminutový náskok, nebyl v ní nikdo, kdo by ohrožoval první desítku, a tak bylo jasné, že se o vítězi etapy rozhodne mezi touto jedenadvacítkou.

V závěru zkoušel nástupy hlavně Tejay Van Garderen (BMC Racing), ale ostatní jezdci jej nechtěli nechat ujet. V posledních čtyřech kilometrech už stíháh nástup další nástup. Vypadalo to, že si druhý vavřín vyjede Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), ale i on začal brzy. Pak vyrazil Julien Alaphilippe, kamarád Petra Vakoče z Etixx - Quick Step, získal malý náskok, už to vypadalo, že ho uhají, ale doslova na posledních centimetrech ho snad o čtvrt kola porazil Rus Sergej Černetskyj z Katushy. Třetí nakonec dojel Polák Paterski z CCC.

Celkové pořadí se neměnilo. Ve vedení zůstal Richie Porte z Team Sky před Domenicem Pozzovivem z AG2R a Albertem Contadorem z Tinkoff-Saxo.
Jak dopadli naši? Petr Vakoč z Etixx - Quick Step dojel v první hlavní skupině se ztrátou 1:50 na 45. místě. Jan Hirt CCC Sprandi Polkowice a Leopold König z Team Sky měli ztrátu 8:19 a byli na 110. respektive 138. místě. Hirtův kolega Josef Černý dojel na 143. pozici s mankem 10:44.

V neděli se jede poslední etapy na okruzích v Barceloně a okolí, měří 126 km a Team Sky bude ještě muset trikot hodně hlídat. Cyklisti se totiž osmkrát vydrápou na proslulý Montjuic, takže Porteho náskok 5 sekund na Pozzoviva, 7 sekund na Contadora a 16 na Valverdeho ještě nemusí být vůbec rozhodující.

Výsledky páté etapy Okolo Katalánska

#JménoTým
1CHERNETCKII SergeiRussia
2ALAPHILIPPE JulianFrance
3PATERSKI MaciejCCC Sprandi Polkowice
4SOLER MarcMovistar Team
5HIVERT JonathanBretagne - Séché Environnement
6VAN GARDEREN TejayBMC Racing Team
7PREIDLER GeorgAustria
8MOLARD RudyCofidis, Solutions Crédits
9DANIELSON ThomasTeam Cannondale - Garmin
10VERONA CarlosEtixx - Quick Step

Celková průběžná klasifikace

#JménoTým
1PORTE RichieTeam Sky
2POZZOVIVO DomenicoAG2R La Mondiale
3CONTADOR AlbertoTinkoff - Saxo
4VALVERDE AlejandroMovistar Team
5URAN RigobertoColombia
6ARU FabioAstana Pro Team
7ATAPUMA John DarwinBMC Racing Team
8VALLS RafaelLampre - Merida
9KELDERMAN WilcoTeam LottoNL-Jumbo
10MARTIN DanielTeam Cannondale - Garmin

HR

Zdroj fotografie: http://www.katushateam.com