Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kostky na E3 Harelbeke vyhrál Thomas před Štybarem

Další jarní klasika byla na pořadu v Belgii. Kostičky byly na pořadu v závodu E3 Harelbeke, který vyhrál Geraint Thomas ze Sky před Zdeňkem Štybarem z Etixxu. Závod postihlo spoustu pádů, dolů šel i Cancellara a zlomil si obratel.

27.03.2015 / 17:52

 Zdeněk Štybar uspěl na závodu E3 Harelbeke

V Belgii se závodí od začátku do cíle a nejinak tomu bylo na E3 Harelbeke. Klasika s několika kostkovými úseky na dlouhých 218 km. Hned brzy po startu se zformoval únik, ve kterém byli Dal Col, Devenyns, Sbaragli, Turgot, De Bie a van Ginneken.

Na kostkách začalo docházet k mnoha pádům. A neminuly ani favority. Dolů šli třeba Cancellara, Boom, Langeveld, Bonifazio a zamířili buď do doprovodných vozů nebo přímo do špitálu. Fabien Cancellara přišel jistě o další závody, Paříž - Roubaix bude bez něj, na Harelbeke si zlomil obratel.

Skupina v úniku měla až osm minut, ale 38 km před cílem byl poslední mohykán skupiny Drys Devenyns dostižen Zdeňkem Štybarem, Geraintem Thomasem a Peterem Saganem, kteří nastoupili v jednom kostkokvém stoupání. Za nimi vyrazili Vanmarcke, Van Avermaet, Oss, Kristoff, Terpstra, Boasson Hagen and Degenkolb a ještě několik dalších borců. Silná trojka ale měla k dobru 30 vteřin. Proti nim se mezi pronásledovateli utvořila silná čtyřka BMC, kteří se snažili trio vepředu stáhnout. Moc to ale nepomáhalo. Štybar, Thomas a Sagan měli 20 km do cíle 47 vteřin. 17 km před koncem šel před řidítka lídr BMC Greg Van Avermaet.

10 km do cíle měla trojice 50 vteřin. Pronásledovatele táhla Katusha na čele s Paolinim a Kolobněvem, ale náskok se nesnižoval. 4 km před cílem nastoupil Thomas, Štybar ho zkusil stíhat, Sagan zůstal vzadu. Thomas získal na Štybara 10 vteřin. Rodák ze Stříbra náskok nesnižoval, a tak si klasiku v Harelbeke užil jako vítěz Geraint Thomas rodák z Walesu. Zdeněk Štybar dosáhl dalšího skvělého výsledku. Peter Sagan nakonec neudržel ani první desítku, třetí byl Matteo Trentin, Štybarův kolega z Etixxu.

 

#JménoTým
1THOMAS GeraintTeam Sky
2ŠTYBAR ZdeněkEtixx - Quick Step
3TRENTIN MatteoEtixx - Quick Step
4KRISTOFF AlexanderNorway
5VANMARCKE SepBelgium
6BRESCHEL MattiDenmark
7ROELANDTS JurgenLotto Soudal
8BAUER JackTeam Cannondale - Garmin
9KEUKELEIRE JensOrica GreenEDGE
10OSS DanielItaly

HR

Zdroj fotografie: http://www.etixx-quickstep.com/ http://www.teamsky.com