Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Zdeněk Štybar litoval vteřinového zaváhání na E3 Harelbeke. I tak dojel druhý

Skvělého výsledku dosáhl český cyklista Zdeněk Štybar na belgické klasice E3 Harelbeke. Z úniku s Thomasem a Saganem vytěžil rodák ze Stříbra stříbro za borcem z týmu Sky.

28.03.2015 / 7:41

Zdeněk Štybar momentálně zklamaný z druhého místa

Dres českého mistra opět zářil na čele pelotonu. Závodník Etixx - Quick Step Zdeněk Štybar se výrazně prosadil na belgické klasice E3 Harelbeke, která měřila 218 km. Hodně části závodu se jelo po technických terénech, na kostkách to Zdeněk zvládl a 38 km před cílem zachytil atak Thomase ze Sky, za nimi se přidal ještě slovenský mistr v barvách Tinkoff-Saxo Peter Sagan. 4,4 před cílem nastoupil velšský borec v týmu Sky, Peter Sagan na nástup nereagoval a Zdeněk Štybar až po krátkém zaváhání, které ho zřejmě stálo větší šanci bojovat o vítězství, protože Thomas získal 10 vteřin, které už rodák ze Stříbra nedokázal stáhnout. Dojel druhý, Sagana dojeli pronásledovatelé, a tak získal třetí místo Štybarův kolega z Etixxu Matteo Trentin.

Trojice v úniku

"Jsem trošku zklamaný, protože šance na vítězství byla. Ale když se zvedl Thomas, já zrovna odstřídal a čekal jsem, že po něm půjde Sagan. Jenže on svěsil nohy a nebyl schopen jet, ani se nezvedl ze sedla. Ale nemůžu se na něj zlobit. Měl jsem jít po Thomasovi hned sám. Jenže jsem na dvě vteřiny zaváhal a pak už jsem to nebyl schopen dojet,“ popsal Štyby rozhodující moment na svém webu.

Zdeněk nečekal nástup Thomase tak brzy. "Když jsme jeli vpředu ve třech, čekal jsem od Thomase nějaký atak, ale ne takhle brzy. Já měl závěr dobře najetý a chtěl jsem něco zkusit třeba na kiláku. Ale Thomas byl dnes nejsilnější a za odvážný nástup byl odměněn vítězstvím. Já jsem se ujistil, že mám před dalšími klasikami dobrou formu. V neděli jedu Gent-Wevelgem, kde by to mělo skončit spurtem. Naším lídrem bude Cavendish. Má být hodně špatné počasí, tak snad budeme mít štěstí a vyhnou se nám pády,“ dodal Zdeněk.

HR

Zdroj fotografie: http://www.etixx-quickstep.com/en/gallery/show