Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Jaký je profil 102. ročníku Giro d´Italia?

Letos čeká na borce na Giru opět těžká práce. V plánu jsou tři časovky, pět těžkých horských etap, sedm klasikářských, šest s možným dojezdem balíku. Komu bude sedět profil letošní první Grand Tour se dozvíme 2. června ve Veroně, kdy závod zakončí časovka jednotlivců.

09.05.2019 / 4:23

Giro_Profily_2019

 

Giro d'Italia 2019 se bude vyznačovat náročnou trasou, která bude opět dobře vyvážená mezi časovkami a horskými dojezdy. A i když se zdá, že převažují vrcholy, závod je vyvážený a má v plánu také tři těžké časovkářské zkoušky. Trasa je plná stoupání. Některá mají svoji premiéru, jiné jsou legendami Gira - například Gavia a Mortirolo. 

Letošní Giro má celkem 3 578,8 km, průměrná délka etapy je 170,4 km. 59,8 km tvoří tři časovky, v trase je 40 kategorizovaných vrcholů a pět těžkých horských etap s dojezdy na kopec. Šest etap je s kategorizací lehká, sedm s označením střední obtížnosti.

Závod lze rozdělit na dvě poloviny. Do deváté etapy, kterou je časovka s kopcem v San Marinu budou mít šanci sprinteři. Po časovce budou ještě dvě rovinaté etapy, ale pak se začně šplhat do kopců a rychlíci se zpakují do grupetta.

Loni kraloval horským dojezdům Monte Zoncolan

 

 

Giro d'Italia si v roce 2019 zavzpomíná na bývalé velikány závodu, ve 2. etapě do Fucecchia vzpomene na největšího závodníka z Toskánska Gina Bartaliho. 100 let od narození Fausta Coppiho bude připomínáno ve 12. etapě z Cuneo do Pinerola. Passo Gavi s výškou 2 618 m uděluje cenu Cima Coppi v 16. etapě a legendární Mortirolo během stejné 226 km dlouhé etapy udělí také cenu piráta Pantaniho.

 

Profil 16. etapy Giro d´Italia

 

Časovky jsou na pořadu tři. Úvodní prolog v Bologni měří 8 km, posledních 2 100 metrů budou cyklisté bojovat proti chronometru a stoupání na San Luca. V deváté etapě je na pořadu 34,7 km dlouhá časovka do San Marina. I tady bude kromě kilometrů soupeřem i kopec, který začně být výživnější cca 12 km před cílem individuální časovky.

Profil závěrečné časovky ve Veroně

A závěrečný boj s chronometrem ve 21. etapě v Bologni možná ještě bude míchat celkovým pořadím Gira. Poslední etapa ve Veroně měří 17 km a kopec Torricelle je v polivně ITT.

PROFILY VŠECH ETAP LETOŠNÍHO GIRA

Profily etap Giro d´Italia 2019

Zdroj fotografie: www.giroditalia.it/eng/route