Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Ve čtvrtek startuje 48. ročník Závodu míru juniorů

Po roce se pozornost cyklistické veřejnosti opět začíná upínat zpět na sever Čech do Terezína, kde se již tradičně koná jeden z nejprestižnějších juniorských podniků s názvem Závod míru juniorů. Tento prestižní podnik patří do seriálu UCI Nation´s Cup, a to garantuje účast těch nejlepších juniorských talentů z celého světa, kteří mají nejlepší předpoklady v budoucnu proniknout mezi elitní seniorské jezdce na slavných Grand Tour.

08.05.2019 / 19:23

ZMJ 2019

 

V letošním 48. ročníku uvidíme celkem 22 zemí. Oranizátoři věří, že stejně jako každý rok bude i ten letošní velice zajímavý a podaří se znovu poodhalit další mladé nastupující talenty, třeba jako tomu bylo v roce minulém, kdy v Terezíně celému závodnímu poli naprosto dominoval belgický jezdec Remco Evenepoel. Mimochodem Evenepoel se později v průběhu loňské sezóny stal dvojnásobným juniorským mistrem světa a momentálně už má podepsanou smlouvu u profesionální belgické stáje Deceuninck-Quickstep a závodil třeba na Tour de Romandie.

 

„Letos je to přesně čtvrt století, co jsme součástí světového poháru. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Radši snad ani nemluvit. Vždyť je to navíc pětačtyřicet let, co jsem v Terezíně ještě jako aktivní závodník po Varšavě poprvé sám předával jezdcům ceny,“ sáhl do historie Svatopluk Henke, který stojí v čele Závodu míru juniorů od roku 1993.

Za tu dobu prošlo juniorským Závodem míru nespočet talentů, kteří se následně prosadili i v elitním světě cyklistiky. Diváci tu dříve sledovali i současné velikány typu Zdeněk Štybar či Peter Sagan. „Věřím, že i letos se tu takový závodník, kterého jednou budeme sledovat na televizních obrazovkách, najde a také věřím tomu, že se ve světové konkurenci dokáží prosadit i kluci z českého výběru,“těší se na nový ročník Svatopluk Henke.

ZMJ Tým ČR

 

Česko bude mít celkem devět jezdců – šestici v dresu s trikolórou a trojici ve smíšeném týmu Euroregionu. „Určitě se budeme snažit patřit k nejlepším a rádi bychom závod tvořili. V posledních letech, přestože jsme měli silný tým, jsme podcenili hned úvodní etapu, takže se budeme snažit vyvarovat zbytečných chyb. Kluci jsou silně namotivovaní a věřím, že mají na to se, prosadit minimálně v některé z etap. Celkově by bylo hezké být v první pětce,“ věří svému týmu reprezentační kouč Tomáš Konečný, který sází zejména na dvojici Mathias Vacek a Pavel Bittner. „Oba jsou sice prvoročáci, ale závodníci natolik šikovní, že na ně tým může jet, tak uvidíme, jaká bude především konkurence. Tradičně výborní jsou Dánové a severské země. Silní budou Belgičané, Italové i Němci. Zcela jistě nás čeká velmi těžký závod, ale nepochybuji, že bychom neměli na to konkurenci řádně potrápit a sami se ukázat v nejlepším světle,“podotkl Tomáš Konečný.

Program ZMJ 2019 - celkem 388,5 km:  
1. et - 9.5. (14.40-17.15 hod) - Litoměřice (silniční závod - 100,7 km)
2.a et. - 10.5. (9.00-12.00 hod) - Třebenice (časovka jedn. - 11,2 km)
2.b et. - 10.5. (16.00-17.50 hod) - Roudnice n./L. (silniční závod - 80,4km)
3. et. - 11.5. (13.30-16.00 hod) - Teplice - Altenberg (silniční závod - 99,8km)
4. et. - 12.5. (9.00-11.15 hod)- Terezín (silniční závod - 96,4 km)

Zdroj fotografie: zmj.cz