Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Italský etapový závod Tirreno Adriatico začíná začíná ve středu

Další etapový závod startuje už 10. března. Závod dvou moří, Tirreno Adriatico se jede v sedmi dnech. Na startu třeba Van der Poel, Van Aert, Bernal, Pogačar, P. Sagan, Alaphilippe, Ganna, Nibali. Loňské vítězství obhajuje S. Yates. Jedou i Štybar, Vakoč, Hirt a prvně za Gazprom Kreuziger.

07.03.2021 / 18:30

TA 2020 Simon Yates

 

Tirreno-Adriatico už se jezdí 56 let. V závodě, který se koná od 10. do 16. března uvidíme bitvy v sedmi fascinujících etapách. Závod bude opět vyrážet z Lido di Camaiore (Toskánsko).

 

Tirreno Adriatico 2021 profil

 

O celkové vítězství se porvou Pogačar, Thomas, Bernal, Fuglsang, Alaphilippe, Almeida, Landa, Nibali, S. Yates, N. Quintana, Bardet, Pinot, Higuita, D. Martin a Woods, zatímco van der Poel, Van Aert, Sagan, Van Avermaet, Ganna, Ewan, Gaviria, Ballerini, Kwiatkowski, Viviani, Gogl, Formolo, Garcia Cortina, G. Izagirre, Colbrelli a Merlier se zaměří na jednotlivé etapy.

První rychlostní zkouška závodu, 156 km dlouhý otvírák, začíná a končí v plážovém letovisku Lido di Camaiore. Bude šancí pro rychlíky v pelotonu. Další den vyrazí jezdci z Camaiore a po 226 km jízdy dojedou do Chiusdina. Tato 211 km dlouhá etapa se odehrává ve zvlněném terénu, zejména po polovině trasy, a přiláká klasikáře se vsazením.

Stage2_TA

Etapa č. 3 (189 km) vede z Monticiana do Gualda Tadina, začíná řadou stoupání a sjezdů, před rychlejší a rovinatější druhou polovinou. Její cíl je však do kopce, i když budou mít šanci i sprinteři, protože sklon zůstává pod 4%. 

Stage4_TA

4. etapa bude dlouhá "jen" 148 km, ale procházka to vůbec nebude, rozdají si to vrchaři. Prvním výstupem dne bude Forca di Arrone. Peloton poté projede městem Rieti a zahájí stoupání na Sella di Corno, po kterém následuje dlouhý sjezd, který dovede balík do l'Aquily.

 

Prati di Tivo

Odtamtud začne předposlední stoupání dne - Passo Capannelle a následuje sjezd, dlouhý asi 30 km. Závěrečné 14,5 km stoupání do cíle v lyžařské stanici Prati di Tivo má 22 serpentinových zákrut a průměrný sklon 7%, a místy i 12% sekce.

 

Stage5_TA

V neděli 14. března se pojede z Castellalta do Lido di Fermo (169 km). Bude to poslední šance pro sprintery závodu, aby vyhráli etapu před poslední časovkou v San Benedetto del Tronto. Časovka na 11,1 km se jede jinak než poslední roky na Tirreno Adriatico, ale je to čistá rovina a lze čekat, že si na trase zgustne Filippo Ganna...

 

Podium 2020

 

Zdroj fotografie: www.tirrenoadriatico.it