Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

V Sieně slavil vítězství Mathieu van der Poel

Italská klasika Strade Bianche přilákala fantastickou konkurenci. Velkou bitvu šampiónů vyhrál nizozemský borec z Alepcin-Fenix Mathieu van der Poel, který zdolal ve stoupání na Plazza del Campo Alaphilippa s Bernalem. Wout van Aert skončil čtvrtý. Nejlepší z našich byl Petr Vakoč 15.

06.03.2021 / 16:33

SB profil 2021

Na cyklisty čekalo v 16. ročníku závodu v Toskánsku 184 kilometrů a na něm 11 štěrkových sekcí, v celkové délce 60 kilometrů. A selekce pak končí kilometrůvým stoupáním v Sieně na Plazza del Cambo.

Únik_SB_2020

Do úniku se dostalo 7 cyklistů Walsleben (AFX), Tagliani (AND), Zoccarato (BCF), Rivi (GAZ)m Petilli (IWG), Van der Sande (LOT) Ledanois (ARK) a Bevilacqua (THR), nejvyšší náskok byl přes čtyři minuty, ale před důležitými štěrkovými úseky už hlavní pole stáhlo náskok na minutu.

San Martino di Grania - SB 2021

Po sedmém sektoru vystřídala únik trojice Vermeersch (AFX), Kron (LOT) a Serrano (MOV), ale měla na balík jen 15 sekund. 58 km před cílem byli tři borci dojeti a přidali se do šestnáctičlenné skupiny včetně Petra Vakoče, Asgreena, Van Avermaeta, Simmonse, Formola či Künga. 54 km do cíle měla skupina 24 sekund před jedenáctikilometrovým štěrkovým úsekem č. 8 Monte Sante Marie.

Van Aert na čele

A Van Aert přiložil pod kotel. 51 km před cílem se realizovala asi rozhodující selekce. Po WVA za to vzal Alaphlippe, a zůstali tam WVA, MVDP, Bernal, Pidcock, Pogačar, Simmons, Geniets a Gogl. První, kdo odpadl byl Lucembuřcan Geniets z FDJ. 23 sekund za vedoucí skupinou jela stíhací sestava ve složení např. Bettiol, Fuglsang, Bilbao, Asgreen, Wellens, a třeba i Petr Vakoč. Kvůli defektu zadního kola v ní byl i mladý Američan Simmons, který po výměně neutrálního vozu ztratil hodně vteřin...

Chvíli to vypadalo, že se obě skupiny sjedou, ale čelní zabrala a před další štěrkovou sekcí měla už 25 sekund. Na něm atakoval Alaphilippe a odpojil Van Aerta s Pidcockem, kteří chytili 12 sekund, ale nakonec si to docvakli.

MVDP atak

Na La Tolfe 12 km před cílem atakoval Van der Poel a chytil se jen Alaphilippe a po chvíli i Bernal. Zbylá čtyřka měla 14 sekund ztrátu. A tak se rozhodlo mezi třemi jezdci.

Mathieu van der Poel nakonec vyhrál, když zdolal ve stoupání na Plazza del Campo Alaphilippa s Bernalem. Wout van Aert skončil čtvrtý. Alaphilippe neměl síly reagovat na Van der Poelův atak, Bernal takovou výbušnost nemá a bral bronz.

TOP10 Strade Bianche 2021

Sport...

Z našich byl hodně vidět Petr Vakoč, který jel ve druhé skupině a skončil 15. Zdeněk Štybar byl vepředu do 7. šotolinové sekce, nakonec dojel 65. Karel Vacek závod nedokončil.