Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Roglič a Tao Hart se utkají na Paris - Nice

Další důležitý etapový závod začíná už tuto neděli. Na pořadu je Paris-Nice, osm etap, spurty, časovka, klasiky, i těžká horská etapa a závěrečný náročný den kolem Nice. První bitva Jumbo Visma vs. Ineos aneb Roglič proti Tao Hartovi.

07.03.2021 / 8:08

PN 2021

 

Bitva mezi Jumbo-Visma a Ineos-Grenadiers startuje: nizozemský tým poprvé postaví do akce Primože Rogliče, který od svého triumfu na Vueltě zatím nezávodil.

V sestavě nizozoemského celku by měli být také Kruijwijk a G. Bennett. Ineos bude vkládat své naděje do vítěze Giro d'Italia Tao Geoghegana Harta, který už závodní kilometry v nohách má a bude mít velkou podporu v Richiem Portovi.

 

Podium Paris Nice 2020

 

Obhájce loňského vítězství na Paris-Nice Max Schachmann a jeho kolegové z Bora-Hansgrohe, stejně jako tým DSM s lídrem Jaiem Hindleym, se budou snažit připojit k boji o vítězství.

 

PN_2020

 

David Gaudu z FDJ bude hájit francouzské naděje na úspěch spolu s Barguilem z Arkea Samsic a Guillaumem Martinem z Cofidisu.A jsou tu také Vlasov s Astanou, Teuns s Haigem s Bahrainem nebo Ben O´Connor z AG2R.

Primož Roglič

 

Kromě boje o celkovou klasifikaci budou zajímavé sprinterské dojezdy. Arnaud Démare se postaví proti tvrdým soupeřům, jako jsou Sam Bennett, Pascal Ackermann, Alexander Kristoff, Michael Matthews, John Degenkolb, Giacomo Nizzolo, Nacer Bouhanni, Christophe Laporte, Jasper Philipsen a Bryan Coquard.

 

Hodně šancí budou mít také klasikáři, protože na Paris-Nice rovinatá etapa ještě neznamená hromadný spurt. Je tu velký faktor větru a začátku sezóny, kdy ne všichni borci v pelotonu mají vyladěnou formu.

 

Paris-Nice kostel

 

Z klasikářů budou bojovat o etapová vítězství  Bob Jungels, Philippe Gilbert, Matteo Trentin, Mads Pedersen, Thomas de Gendt, S.K. Andersen, Florian Senechal  a Dylan Teuns.

PROFILY ETAP PARIS-NICE 2021

Na cyklisty čeká osm etap. První spíše pro klasikáře, druhá rovinatá, následuje 14,4 km dlouhá časovka s krátkým kopečkem na konci (Dennis, Campenaerts, T. Martin, Roglič, Cavagna, S.K. Andersen, hlavní favorité časovky).

 

Paris-Nice

 

Následuje další spíš klasikářská etapa a o den pozdějí zase spíše šance pro spurtery, ale po dlouhých 200 kilometrech. Šestá etapa je opět klasifikována jako kopcovitá, v půlce 202,5 km dlouhé etapy je kopec Col du Ferrier ve výšce 1 040 m.

 

Queen stage

 

V sedmé etapě čeká na borce horská, královská etapa s cílovým stoupáním, které se po 16,3 km zastaví na cílovém kopci Valdeblore la Colmaine. A následuje finále s tradičním objížděním Nice.

PRŮBĚŽNÁ STARTOVKA PARIS-NICE

 

Zdroj fotografie: www.paris-nice.f