Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Giro d´Italia - kdo bude bojovat o slávu?

Boj o celkové vítězství a zisk růžového maglia rosa, dresy pro sprintera, vrchaře, mladíka a vavříny v jednotlivých etapách. Giro d´Italia a jeho 104. pokračování opět přinese lité boje a určitě i parádní podívanou pro cyklistické fanoušky.

02.05.2021 / 16:12

MagliarosaBoj o celkové vítězství

Trofej

Mezi borce na celkové pořadí, kteří doufají, že zvednou nad hlavu krásnou trofej Gira, patří určitě Egan Bernal (Ineos Grenadiers), který bude nosit závod číslo 01 po loňském vítěz z Ineosu Tao Geogheganu Hartovi, ten dal přednost TdF.

Bernal

Team BikeExchange pojede na Simona Yatese, který má předvedl dobrou formu na Tour of the Alps. Trek-Segafredo má dvě varianty Vincenza Nibaliho, který se po zranění zápěstí vrací k závodění, a Baukeho Mollemu, vítěze Il Lombardia v roce 2019, který také letos vyhrál Trofeo Laigueglia.

Tým DSM bude mít také dva potenciální lídry týmu: Jaie Hindleyho, který skončil na 2. místě na milánském pódiu 103. ročníku Gira, a Romaina Bardeta, který se na Tour de France umístil dvakrát na stupních vítězů a chce se ukázat v novém týmu.

Evenpoel

Deceuninck-Quick Step bude mít také dvě velká jména v sestavě. Půjde do boje s Remcem Evenepoelem, který se vrací k závodění po své nehodě v Il Lombardii v roce 2020, a João Almeidu, který loni nosil 15 dní Maglia Rosa a skončil čtvrtý.

Bahrain Victorious bude na turínské Grande Partenza se dvěma jezdci, kteří jsou více než schopni bojovat o celkové vítězství: Mikel Landa (tři etapové vítězství na Giru a jedno pódium) a Pello Bilbao, celkově 5. v loňském roce, a ve vynikající formě na Tour of the Alps.

Mezi adepty o GC jsou také mladý talent Aleksandr Vlasov (Astana - Premier Tech), Emanuel Buchmann (Bora - Hansgrohe), 4. na Tour de France v roce 2019 a Hugh Carthy (EF Education - Nippo), 3. na Vueltě v roce 2020; Dan Martin (Israel Start-Up Nation), George Bennett (Team Jumbo-Visma) a Domenico Pozzovivo (Tým Qhubeka Assos) jsou dalšími adepty na TOP 10.

Sprinteři

V předběžných sestavách týmů je také skvělá konkurence rychlých borců, kteří soutěží o dílčí etapová vítězství a ikonický dres Maglia Ciclamino. Výčet spurtérů zahrnuje trojnásobného mistra světa Petera Sagana (Bora - Hansgrohe), italského a evropského šampiona Giacoma Nizzola (tým Qhubeka Assos), Caleba Ewana (Lotto Soudal), který na Giru již vyhrál tři etapy, Eliu Vivianiho (Cofidis) , vítěze klasifikace bodů na Giru v roce 2018.

Groeneweggen

Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma), mnohonásobný vítěz etap Grand Tour, který se vrátí k závodění po loňské Tour de Pologne a kolizi s Fabiem Jakobsenem, kdy dostal trest až do začátku Gira...Nebezepčný bude jistě Tim Merlier (Alpecin-Fenix), který se ukzal na bruselské klasice a vyhrál také spurt na Tirreno-Adriatico.

Klasikáři a časovkáři

Na letošním Giru je mnoho uchazečů o jednorázová vítězství. Mezi nimi je třeba Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), vítěz dvou etap a držitel dresu pro nejlepšího vrchaře Gira, Ruben Guerreiro (EF Education - Nippo), který získal etapové vítězství a Maglia Azzurra v roce 2020;

Gianni Moscon (Ineos Grenadiers), který nedávno vyhrál dvě etapy na Tour of the Alps; Matej Mohoric (Bahrain Victorious), vítěz Giro etapy v roce 2018; a zkušený bard Giovanni Visconti (Bardiani CSF Faizane), se dvěma etapovými vítězstvími a Maglia Azzurra z let minulých. Na startu bude také Fausto Masnada (Deceuninck - Quick-Step), který vyhrál etapu v roce 2019 a lovec etapových vítězství, zkušený španělský šampion Luis Leon Sanchez (Astana - Premier Tech);

Pak je tu úspěšná dvojice týmu UAE Team Emirates Davide Formolo a Diego Ulissi (se svými osmi vítězstvími v kariéře na Giru). Pokud jde o individuální časovky, všechny oči jsou upřeny na Filippa Gannu (Ineos Grenadiers), vítěze předchozích tří závodů proti chronometru na Giru 2020, Victora Campenaertse (Team Qhubeka Assos), dvojnásobného evropského šampiona v časovce, Rémiho Cavagnu (Deceuninck - Quick- Step), francouzského šampiona v časovce a Jose Van Emdena (Jumbo Visma), vítěze časovky na Giro 2017.

Mladík

V boji o bílý dres by se mohli porvat borci z boje o celkové pořadí Bernal a jeho kolegové z týmu Sivakov a Sosa, pak je tu Hindley, Vlasov, Tejada, Evenpoel, Almeida a třeba Foss či Jorgenson.