Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Pavel Bittner vyhrál první etapu Závodu míru U23

Skvěle si vedl v závěru úvodní etapy Závodu míru U23 Grand Prix Jeseník český reprezentant Pavel Bittner. Ve spurtu celého hlavního pole osvědčil svoji rychlost a cílovou páskou projel zcela jasně na prvním místě.

05.06.2021 / 7:35

Po úspěšném vystoupení na Grand Prix Orlen před týdnem, kde byl Pavel Bittner v první etapě třetí a stejné pořadí obsadil i v celkové klasifikaci, si ve druhém podniku N´Cupu připsal svůj životní úspěch.

"Jsem v této kategorii prvním rokem a určitě je to můj největší úspěch, skok kupředu. Dnešní den je jako ve snu. Mám nyní dobré období a zlepšuji se. Na čele v závěru bylo pět Norů a my jsme měli druhý vláček. Bylo to trochu hektické, ale taktika byla stanovena v závěru na mě a jsem šťastný, že jsem nezklamal. V posledních stovkách metrů jsem byl na třetí pozici a začal spurtovat tak dvě stovky metrů před páskou," řekl v cíli loni stříbrný na juniorském mistrovství Evropy Pavel Bittner.

Je si však vědom, že v sobotu a neděli to bude více o elitních vrchařích. "Pro mě to bude další neznámá a když budu moci klukům pomoci, tak udělám vše pro jejich úspěch," naznačil, že lídry české sestavy pro celkové umístění jsou jiní a myslet tím na Mathiase Vacka a Petra Kelemena.

Bittner vítězí v Rýmařově

Vidět byli v úvodní etapě se startem v Jeseníku a cílem v Rýmařově dlouhé 131 kilometrů i další čeští jezdci. Na vrchařských prémiích dvakrát bodoval Petr Kelemen, v závěrečných okruzích cílového města byl v samostatném úniku Vojtěch Řepa a vyhrál jednu sprinterskou prémii.

"Kluci předvedli skvělý taktický výkon. Byli vidět, jezdili aktivně a hlavně se podařilo udělat závěr pro soupeře hodně těžký. Tím, že museli stíhat Řepu jsme my mohli pošetřit na spurt a Pavel výkon všech korunoval tím nejlepším způsobem," řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

CR_U23_GP Jeseniky 2021

Za vítězným Bittnerem spurtovali Wessel Krul z Nizozemí a Španěl Jon Golzarri Barrenetxea. Vítěz prologu Soren Warenskjold z Norska projel cílem na 15. místě ve stejném čase jako vítěz, a to bezpečně stačilo k uhájení žlutého trikotu hlavního partnera závodu firmy Sazka, Bittner se posunul na páté místo a oblékl i zelený trikot bodovací soutěže firmy Best of British Car.

Výsledky:

1. etapa (Jeseník - Rýmařov):

1. Bittner (ČR) 3:15:36, 2. Krul (Niz.), 3. Barrenetxea (Šp.), 4. Kubiš (SR), 5. Lapeira (Fr.), 6. de Pooter (Belg.), ...22. Petr Kelemen, 38. Bouček, 66. J. Ťoupalík, 68. M. Vacek všichni stejný čas, 96. Řepa (všichni ČR) +4:52.

Pořadí po první etapě:

1. Warenskjold (Nor.) 3:19:37, 3. Krul +5, 3. Vauquelin (Fr.) +6, 4. Heissmann (Něm.) +7, 5. Bittner +9, 6. Lapeira +9, ...25. M. Vacek +17, 34. A. Ťoupalík +19, 35. Petr Kelemen +20, 61. Bouček +26. 97. Řepa +5:11.

Zdroj fotografie: Závod míru U23 / Course de la Paix U23 Grand Prix Jeseníky