Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Bude pršet na Strade Bianche?

v sobotu se jede další klasika, tentokrát ne dlážděná, ale štěrková a ne belgická, ale italská. Předpovědi hlásí v Toskánsku možný déšť, což by mohlo znamenat hodně těžký závod. Na startu nechybí Zdeněk Štybar a Petr Vakoč. Velký souboj Alaphilippa, MVDP, WVA, Pogačara, Pidcocka a doufejme i Štybara.

02.03.2021 / 6:30

SB_profil

V Sieně vystartuje 15. ročník italské klasiky s klasickými štěrkovými úseky a finále na sienském náměstí Plazza del Campo. Jet by se mělo i přesto, že právě v Sieně je skrz Covid 19 vyhlášen lockdown.

 

Strade_Bianche_2020

 

V roce 2020 byl nejsilnějším borcem Wout van Aert, za ním dojeli Formolo a Schachmann, Zdeněk Štybar skončil na 6. místě. 2019 triumfoval Alaphilippe a rok před tím Benoot a v roce 2015 Zdeněk Štybar.

 

Wout van Aert

 

Uvidíme, zda se potvrdí deštivé předpovědi, pak by borci jako Van Aert, Van der Poel, Pidcock, Štybar, ale také Alaphilippe s cyklokrosařskou historií či současností měli proti klasickým silničářům velkou výhodu či předpoklady pro úspěch.

Kdo další by mohl promluvit do boje o vítězství na Strade Biance 2021? Je tu Wellens, Brambilla s Mollemou, Fuglsang, van Avermaet, Bardet, Formolo, Pogačar, Mohorič, Sivakov.

 

Už je potvrzena neúčast Petera Sagana. Z našich (kromě Štybara) by měl startovat za Alpecin-Fenix i Petr Vakoč a Karel Vacek za Qhubeka ASSOS. Vše asi podle toho, jak bude závod režírován borci výše uvedenými i s ohledem na počasí.

 

Strade Bianche a bláto

 

Zdroj fotografie: www.strade-bianche.it