Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V Kuurne se radoval Mads Pedersen

Druhou víkendovou, belgickou klasiku Kuurne-Brusel-Kuurne vyhrál Dán Mads Pedersen. 1,8 km před cílem byl dojet únik, ve kterém byl Mathieu van der Poel.

28.02.2021 / 16:47

kuurne-bruxelles-kuurne

 

Po včerejším vítězství Balleriniho na Omloop Het Nieuwsblad se jela další klasika Kuurne-Brusel-Kuurne. Ta dává větší šanci spurterům, protože v závěru už není tolik kopců jako na OHN.

Do úniku šla sestava Bodnar, Gamper, De Winter, Zakharov, Hvideberg, Paquot a za nimi se kolem 80 km do cíle zvedl Mathieu van der Poel z Alpecin-Fenix a Jhonathan Narvaez z Ineosu. Dojeli uprchlíky a 40 km do cíle měli na skupinku pronásledovatelů (mmj. Trentin, Asgreen, Degenkolb, S.K. Andersen, Politt, Pidcock) 50 sekund a na hlavní pole 1:30.

 

G2

 

Pak ale začala pětice ztrácet pomalu dech, 32 km do cíle už to bylo jen dvacet vteřin. Ale čelní skupina bojovala, hlavně MVDP držel stále náskok nad dvacet sekund. 7 km do cíle to bylo pořád dvacet jedna sekund. 1,8 km ale hlavně díky Asgreenovi byl únik sjet.

Asgreen ale udělal medvědí službu Treku, který nepracoval na stahování skupiny a Stuyven tak rozjel spurt Madsi Pedersenovi, který s přehledem vyhrál spurt. Druhý skončil Turgis s Direct Energie a třetí Tom Pidcock z Ineosu. Bert van Lerbeghe z DQS byl až devátý. MVDP byl 12.

 

TOP 10 KBK 

Zdroj fotografie: www.kuurne-brussel-kuurne.be/