Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Zdeněk Štybar vyhrál poslední etapu Algarve. Celkovým vítězem se stal mladík Pogačar

Poslední etapa Volta ao Algarve přinesla radost českým fanouškům. Zdeněk Štybar vyhrál 5. etapu s cílem v Malhao. Celkovým vítězem se stal dvacetiletý Slovinec Tadej Pogačar z UAE.

24.02.2019 / 18:01

Zdeněk Štybar vyhrál 5. etapu Algarve
 

Zdeněk Štybar se v rozhodující etapě z Faro do Malhao zapojil také do boje o celkové vítězství. Před etapou byl celkově sedmý, spolu s druhým Kragh Andersenem ze Sunwebu se vydali stíhat skupinku uprchlíků. Před cílovým čtyřkilometrovým kopcem měli na skupinku lídrů i s Pogačarem kolem minuty náskoku.

TOP 10 5. etapu Algarve

 Celkové pořadí Volta ao Algarve

Pogačar ale zabojoval a nakonec na druhého v pořadí Kragha Andersena ztratil jen šestnáct sekund. Zdeněk Štybar vyhrál etapu a posunul se na celkové šesté místo. Za Kraghem Andersenem skončil Wout Poels ze Sky a čtvrtý byl Štybarův kolega Enric Mas. Pogačar se stal nejmladším vítězem Volta ao Algarve. “Jsem moc šťastný, protože v posledních dvou letech jsem byl v úniku v této etapě a loni mě chytili kilometr před cílem. Dnes jsem to dotáhl do cíle a získal jsem první vítězství v sezóně, které mi hodně pomůže před startem klasik. Doufám, že v nich budu v nejlepší formě," řekl po závodě Zdeněk Štybar.

Zdroj fotografie: www.voltaaoalgarve.com/en www.deceuninck-quickstep.com