Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


O víkendu se jedou dvě belgické klasiky. Potvrdí Štybar formu z Algarve?

V sobotu je v plánu kostková klasika Omloop Het Nieuwsblad a v neděli spíše spurterská klasika Kuurne-Brusel-Kuurne. Hlavně v sobotu by mohl jet na výsledek Zdeněk Štybar, který v neděli vyhrál etapu na Algarve.

26.02.2019 / 19:00

Loňské vítězství Dána Valgrena

 

Letos se jede už 74. ročník první klasiky sezóny. Na cyklisty čeká na 207 kilometrech devět těžkých kostkových úseků a 13 krátkých a prudkých stoupání, poslední Bosberg 13 km před cílem. Loni všechny překvapil včasným nástupem Dán Michael Valgren, který jezdil v Astaně, letos se stal kolegou Romana Kreuzigra v Dimension Data. Profil Omloop Het Nieuwsblad 2019

 

Atak Štybyho, který loni nevyšel

 

Kdo bude letos kromě obhájce a našeho favorita patřit mezi borce s myšlenkami na triumf v cílovém Ninove? V dresu CCC Team určitě vítěz z 2016 a 2017 Greg van Avermaet. Dále Štybarovi kolegové z Deceuninck Quick-Step Jungels, Lampaert a Gilbert. Benoot z Lotto Soudal, Oliver Naesen z AG2R, Oss z Bory, van Marcke z EF, Démare z FDJ, Roelands z Movistaru, cyklokrosař Wout van Aert jedoucí za Lotto-Visma, Rowe nebo van Baarle ze Sky, silný Sunweb s Kragh Andersenem, Matthewsem a Pedersenem, Trek se Stuyvenem, UAE s Philipsenem nebo Direct Energie s Terpstrou.

 

Groeneweggen vyhrál Kuurne v roce 2018

V Kuurne obhajuje Groeneweggen

Po sobotních kostkách a kopcích v Omloopu dostanou v neděli na 71. ročníku Kuurne - Brusel - Kuurne v klasice šanci také spurteři. 201 km dlouhý závod není tak náročný jako OHN a vítězové z posledních let dokazují, že sprinteři tuto klasiku jezdí rádi, protože na ni vyhrávaji.

Podium KBK z posledních let

 

Loni vyhrál Holanďan Dylan Groenewebben před Démarem a Colbrellim. V roce 2017 triumfoval Peter Sagan, před ním Jasper Stuyven, který potvrdil výjimku a vyzrál na spurtéry překvapivým atakem. Groeneweggen bude chtít obhájit, na Algarve vyhrál jednu etapu, v Portugalsku se dařilo i Démarovi s Ackermannem a Jakobsenem. Démara a Jakobsena však ze závodu vyřadila nemoc či zranění. Překvapit může někdo z klasikářů. Kromě Štybara pojede Kuurne i Josef Černý z CCC Teamu.

Zdroj fotografie: www.omloophetnieuwsblad.be www.kuurne-brussel-kuurne.be