Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V neděli ráno startuje UAE i s Kreuzigrem a Hirtem

V Dubaji pojede 18 World Tour týmů, a kromě našich dvou závodníků, se představí také mistr světa Valverde, Nibali, Dumoulin, Kwiatkowski, Roglič, Porte a další.

21.02.2019 / 6:25

Alejandro Valverde

 

UAE se jede ve WT popáté, předchozími vítězy byly 2018 Valverde, 2017 Costa, 2016 Kangert, 2015 Chaves. Loňské podium: Valverde, Kelderman, M.A. López.

Vincenzo Nibali

 

Letošní závod začíná 16 km dlouhou, rovinatou týmovou časovkou, kde budou favority týmy Quick-Step Deceuninck, CCC Team, Team Sunweb, Lotto Jumbo-Visma a Bahrain Merida. Po ní následuje 179 km dlouhá etapa pro sprintery. O vítězství by v ní měli bojovat Viviani, Kittel, Gaviria, S. Bennett, Ewan, Kristoff, Mareczko, Bauhaus, Cavendish, Modolo a Walscheid.

Elia Viviani

 

Následuje 179 km dlouhá etapa s cílem na kopci Jebel Hafeet, kde by se už mělo bojovat o celkové vítězství. Rozdat by si to měli Valverde, Dumoulin, Roglič, Dennis, Nibali, Porte, Mollema, Buchmann, Kwiatkowski, Latour, Formolo, D. Martin. Původně měl jet i Chris Froome, ale ten dal po závodu Okolo Kolumbie přednost odpočinku a tréninku. Zajímavé bude, jak se v dresu Quick Step-Deceuninck představí mladý Belgičan Remco Evenepoel.

Tom Dumoulin

 

Čtvrtá etapa na Hatta Dam měří 205 km a závěr by měl sedět klasikářům typu Valverde, Moscon, Kreuziger, D. Martin, Ulissi nebo Formolo. Pátá etapa by opět měla sedět sprinterům, v šesté se opět pojede na celkové pořadí na kopec Jebel Hais. V sedmé etapě už se v Dubaji opět porvou o vítězství spurteři.

 

 

Zdroj fotografie: www.theuaetour.com