Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Zdeněk Štybar vyhrál nádherný závod Strade Bianche v Itálii

Italskou klasiku do Sieny Strade Bianche vyhrál český cyklista Zdeněk Štybar před Belgičanem Van Avermaetem a Španělem Valverdem. AKTUALIZOVÁNO.

07.03.2015 / 17:47

Zdeněk Štybar v dresu Ettixu a mistra ČR vítězí v Sieně

 

Zdeněk Štybar (Etixx - Quick Step) byl ve 200 km dlouhé klasice končící na náměstí Piazza del Campo v Sieně velmi silný. Už od 60 kilometrů do cíle, kdy peloton zlikvidoval první únik, se pohyboval na čele a hlídal si hlavní úniky. S Valverdem (Movistar Team) a Peterem Saganem (Tinkoff-Saxo) se pokoušel uniknout už 30 km před cílem, ale Fabian Cancellara (Trek Factory Racing), Vincenzo Nibali (Astana), Daniel Oss and Van Avermaet (BMC Racing Team), Sep Vanmarcke (Lotto-NLJumbo) and Nathan Haas (Cannondale) tento únik stáhli.

Štybar, Valverde a Van Avermaet měli v itálské klasice, která se jela po náročných prašných cestách, možná proto vyhovovala bývalému cyklokrosaři Štybarovi. Závěr závodu, to byla reklama na cyklistiku. Za vedoucí trojicí se ještě marně snažil do boje o vítězství promluvit Step VanMacke z Lotta, ale trojici už nedostihl. Zdeněk Štybar zvládl závěrečné stoupání, vyvezl se za kolem Valverdeho, zachytil nástup Van Avermaeta a v závěrečných metrech měl nejvíce sil a zvítězil. Další český borec Roman Kreuziger z Tinkoff-Saxo dojel na 11. místě.

"Samozřejmě jsem z toho vítězství úplně mimo. Ráno mi sportovní ředitel Davide Bramatti řekl, že budu v závodu tím, na koho mančaft pojede, což byla velká zodpovědnost a já jsem moc rád, že jsem se dokázal za důvěru odvděčit. Mám rád tyto technická závody, se stoupáními, klesáními a složitými terény. Kolo jsem měl pod kontrolou, závod mi prostě sedl. Na 50 km jsme ujeli s Valverdem a Peterem Saganem, ale bylo to ještě brzy, takže nás brzy bylo zase devět, ale po selekci jsem tam zbyl už jen já s Van Avermaetem a Valverdem. Z obou jsem měl obavy, protože mají oba skvělý závěr. Hlídal jsem si Van Avermaeta při stoupání do Sieny, nečekal jsem jeho nástup tak brzy, ale dokázal jsem zareagovat a předjet ho," řekl pro web Etixxu Zdeněk Štybar.
Dojezd do cíle si český mistr užíval. "Když jsem dojížděl na Plazza Del Campo, slucne mi svítilo do tváře, bylo to jako sen, něco neuvěřitelného, krásný pocit z vítězství. Toto vítězství je pro mě důležité. Po pádu na Eneco Tour a dalším v cyklokrosovém závodu jsem se musel vracet složitě zpět. Vítězství chci věnovat svojí ženě Ine a rodině, kteří mě podporovali a pomáhali mi po zraněních," dodal Štyby.

 

 Výsledky 9. ročníku STRADE BIANCHE

1. Z. Štybar ČR Etixx - Quick Step 5:22:13
2. G. Van Avermaet BEL BMC Racing Team + 2
3. A. Valverde ŠPA Movistar Team + 18

 Kompletní výsledky Strade Bianche

 

HR

Zdroj fotografie: http://www.etixx-quickstep.com/en