Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Prolog na závodu Paříž - Nice vyhrál mistr světa Kwiatkowski

Další podnik série WorldTour Paříž-Nice 2015 odstartoval úvodním prologem na 6,7 km. S krátkou časovkou se nejlépe vypořádal Polák Michal Kwiatkowski z týmu Etixx - Quick Step.

08.03.2015 / 16:53

Michal Kwiatkowski vyhrál prolog na Paris-Nice 2015.

Prolog se jel ve městě Maurepas. Hlavní favority bylo třeba hledat mezi časovkáři a že jich na startu bylo. Wiggins, Martin, Dennis, T. Dumoulin nebo Oliveira. Vedoucí pozici na delší dobu ovládl Rohan Dennis (BMC Racing Team), aktuální držitel světového rekordu v hodinovce zajel čas 7:40. Richie Porte (Team Sky) ztratil na svého krajana 15 vteřin.
Dalším, kdo mohl Dennise zlomit, byl "Panzerwagen" z Chotěbuzi Tony Martin (Etixx - Quick Step). Ale i mistr světa ztratil na Dennise sedm vteřin.

Čas Dennise překonal až Michal Kwiatkowski (Etixx - Quick Step), který byl rychlejší o 0,31 sekundy. Když Kwiatka nepřekonali ani Tom Dumoulin s Wigginsem, vypadalo to na další úspěch Ettixu. Michal Kwiatkowski první místo udržel, druhý byl Rohan Dennis a třetí Tony Martin.