Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Zdeněk Štybar vyhrál E3 Harelbeke

E3 Harelbeke, další těžká kostková klasika s patnácti bergy, krátkými, ale výživnými kopci ve Flandrech. Obhajoval Tersptra, ale už nebyl ve vlčím gangu. Zdeněk Štybar využil výborného výkonu Jungelse a dokázal přespurtovat i van Avermaeta.

29.03.2019 / 17:10

Profil E3 Harelbeke

 

První velký atak provedl dle očekávání Deceuninck-Quick Step, 57 km před cílem dotáhl na čele lucemburský cyklista Bob Jungels německé trio Hirschi, Politt a Sütterlin, kterým pak brzy ojdel.

Za Jungelsem jela silná skupina ve složení van Avermaet, Naesen, Sagan, Colbrelli, Keukeleire, Štybar, Terpstra, Trentin, Bettiol, van Aert. 22 km držel Jungels luxusní náskok 37 sekund na první skupinku. Za první skupinou jela blízko další skupinka, ppeloton měl ztrátu 1:43.

19 km před cílem se za Jungelsem vydala čtveřice van Avermaet, van Aert, Bettiol a Zdeněk Štybar. Další skupinka byla složená z Trentina, Naesena a trojice z úniku (Politt, Hirschi a Sütterlin), až potom jeli Benoot, Keukeleire, Colbrelli, Gilbert, Tersptra. 7 km před cílem byl Jungels čtveřicí dojet a přišla řada na Štybara.

 

5 km do cíle

 

Pak přišly logicky ataky Štybyho, ale van Aert i Bettiol vše pokryli. Došlo tedy na spurt a ten dokázal rodák ze Stříbra vyhrát. Má tak třeti vítězství v této sezóně a druhé klasikářské.

 

TOP10E3

 

Zdroj fotografie: www.e3binckbankclassic.be